خلاصه مطلب

با معرفی چند سرگرمی به شما کمک می‌کنیم که در اوقات فراقت خود اسفتاده و بازی کنید. با این سرگرمی‌ها دیگه حوصله شما سر نمی‌رود، همچنین می‌توانید با خانواده و دوستای خود بگذرونید.

تفریح بخش جدایی‌ناپذیر یک زندگی سالم است. روانشناسان معتقد هستند تفریح و سرگرمی باعث زنده ماندن حس نشاط و پویایی ذهن است. زمانی که ناراحت یا پردغدغه هستید، تفریح می‌تواند ذهن و روح شما را از مشکلات دور کند و به شرایط بهتری برساند. در ادامه این مطلب از کاغذرنگی ایده‌های مختلفی از سرگرمی های جالب انفرادی یا خانوادگی داریم که می‌توانید با اجرا آن‌ها لحظات شادی داشته باشید.

سرگرمی های جالب گروهی

کودکان سرگرمی های زیادی می‌شناسند که انجام آن برای بزرگترها هم خوشایند است. این سرگرمی‌ها اوقات خوشی برای شما می‌سازد و البته به روابط خانوادگی بهتر نیز کمک می‌کند.

1. بازی جذاب مافیا

خیلی وقت است که بازی مافیا پای به زندگی ایرانی‌ها گذاشته است. این تفریح فکری و چالشی که ریشه‌های مختلفی برای آن گفته شده، بین جوانان محبوب‌تر است. جذابیت، متفاوت بودن و سبک جدید این بازی باعث شده مافیا خیلی سریع بین مردم به عنوان یکی از سرگرمی های جالب انتخاب شود. حالا خیلی از جوانان در هر جمع کوچک و بزرگی سبک‌های مختلف مافیا را با نفرات متعدد اجرا می‌کنند.

روند این بازی به شکلی است که شما با شروع بازی به دنیای مافیا وارد می‌شوید. دنیایی که مثل زندگی عادی روز و شب دارد و خدای بازی آن را اداره می‌کند. به‌صورت خلاصه در این بازی نقش‌های منفی و مثبتی تعریف می‌شوند. این دو گروه تا زمانی که یکی بر دیگری پیروز شود، با هم می‌جنگند.

شهروند، مافیا، دکتر، کارآگاه، اسنایپر، تروریست و… از جمله نقش‌های مثبت و منفی بازی هستند. فکر می‌کنم اگر صبح تا شب هم درباره این بازی بخوانید، متوجه شرایط و جو حاکم بر آن نشوید. پس بهتر است همین الان با دوستان خود تماس بگیرید و در زمان مناسبی این بازی را تججربه کنید.

بازی مافیا از سرگرمی های جالب

2. بازی قدیمی مار و پله

دهه شصتی‌ها بیشتر با این بازی خاطره‌انگیز آشنا هستند. این بازی زمین تا آسمان با بازی های کامپیوتری متفاوت است. مار و پله لحظات خوشی را برای کودکان دهه شصت ساخت که هیچ تفریحی جز نگاه به آسمان نداشتند. مار و پله قدیم بیشتر مواقع با یک صفحه منچ همراه بود، یک بازی چهار نفره با مهره‌های رنگی. لحظه‌های هیجان‌انگیز انداختن تاس و شروع بازی مار و پله را از دست ندهید.

به هرحال پیشنهاد می‌کنم اگر این بازی را تجربه کرده‌اید، دوباره خاطرات را زنده کنید و درغیر این‌ صورت حداقل یک‌بار هم که شده نزدیک بُرد در بازی، با مارهای بزرگ بازی بسوزید.

بازی مار و پله

3. حدس اسم

یکی دیگر از جذاب‌ترین بازی‌های قدیمی که بیشتر جوانان به آن علاقه دارند، بازی حدس اسم است. حتما از اسمش حدس زده‌اید که منظورم کدام بازی است؟ برای انجام این بازی حداقل به چهار نفر نیاز دارید، اما هر چه نفرات بیشتری باشید، حس‌وحال بازی متفاوت است.

بازی با انتخاب یک نفر به‌عنوان کسی‌ که باید کلمه اسم موردنظر روی پیشانی‌اش چسبانده شود، شروع می‌شود. سپس دوستان دیگر اسمی را انتخاب می‌کنند و با چسباندن آن روی پیشانی بازیکن بازی وقت حدس زدن اسم می‌رسد. در ادامه فردی که اسم بر پیشانی‌اش چسبانده شده، باید با سوال‌هایی که می‌پرسد، محدوده انتخاب و حدس خود را کوچک و کوچکتر کند تا به پاسخ درست برسد.

سرگرمی های جالب

4. طناب‌کشی و مسابقه

بازی‌های قدرتی و گروهی زیادی هستند که در جمع‌های مختلف انجام می‌شود، اما فقط طناب‌کشی است که با مسابقه‌های مدرسه و خاطرات خانه مادربزرگ گره خورده است. در این بازی که بیشتر به کار بزرگسالان یا نوجوانان می‌آید، دو گروه با شرایط سنی و قدرتی نسبتا یکسان باید دو طرف یک طناب بلند را گرفته و با شروع بازی سعی کنند طناب را به سمت خود بکشند تا گروه مقابل شکست بخورد.

در این بازی احتمال زمین خوردن، روی هم افتادن و گاهی آسیب‌های خیلی کوچک زیاد است. پس اگر عینکی هستید، عینکتان را بردارید تا آسیب نبینید.

طناب کشی تفریح گروهی هیجانی

6. بازی فکری پانتومیم

کمی به سمت کلیشه شدن رفته و البته کمی هم سخت انجام می‎‌شود. کلا پانتومیم نه مشابه مافیا مافیا نشستن طولانی دارد و نه هیجان‌های طناب‌کشی را. یک نفر باید بدون هیچ کلامی و تنها با زبان بدن مفهومی را به دیگران نشان دهد. حدس اینکه او چه چیزی را نمایش می‌دهد، بازی را هیجان‌انگیز می‌کند.

گروه‌های زیادی در هر سن عاشق این بازی هستند. شاید خاطره‌انگیزترین پانتومیم سینمایی که دیده‌اید، پانتویمیم مربوط به فیلم درباره الی باشد. حتی اگر تصور می‌کنید این بازی چندان جذاب نیست، باز هم بد نیست آن رادر جمع دوستان پیشنهاد دهید، چراکه برای فیلم‌برداری و ثبت عکس‌های عجیب‌وغریب از دوستان بازی فوق‌العاده‌ای است که اسباب سرگرمی های جالب را فراهم می‌کند.

بای پانتومیم

7. اسم و فامیل؛ ساده اما پراسترس

به نظر می‌رسد اغلب خانم‌ها عاشق بازی اسم و فامیل هستند. فکر می‌کنم اگر در جمع دوستانتان پیشنهاد این بازی را بدهید و بیشتر آن‌ها دختر باشند، هم استقبال کنند و هم باختتان حتمی باشد. اسم و فامیل بازی گروهی قدیمی و پُراسترسی است که بیشتر حافظه و اطلاعات عمومی افراد را به چالش می‌کشد.

اگر تا به‌حال برای این بازی بهمن بهمنی یا ستار ستاری را ننوشته‌اید، پیشنهاد می‌کنم تجربه آن را از دست ندهید. در این بازی ستون‌هایی با موضوع‌های مختلف نوشته می‌شود و بازیکن‌ها باید پس از شروع بازی در سریع‌ترین زمان اسامی که با حرف گفته شده شروع می‌شوند، بنویسند. هر که زودتر از دیگران گفت به همه سوالات جواب دهد، پیروز است.

اسم فامیل تفریحی جذاب و گروهی

8. دزد و جلاد؛ از سرگرمی های جالب نه چندان ملایم

بازی‌های ایرانی قدیمی برگرفته از تاریخچه سلطنتی ایران، معمولا کاراکترهایی شبیه به تاریخ دارند. یکی از آن‌ها که اتفاقا معروف و مشهور هم است، بازی شاه و وزیر نام دارد. این بازی چهار نفره برای آن‌هایی که کاریزمای قوی دارند، خوب است، زیرا هیچوقت مجازات نمی‌شوند.

نحوه انجام این بازی به شکلی است که اول چهار نقش شاه، وزیر، دزد و جلاد روی چهار کاغذ نوشته می‌شود. سپس کاغذها را یکی‌یکی طوری‌ که دیگران نبینند، برمی‌دارید و باز می‌کنید. اولین کسی که خودش را معرفی می‌کند، شاه است که در اولین درخواست وزیر خودش را می‌خواند. سپس وزیر خود را معرفی و از طرف شاه مامور به یافتن دزد می‌شود. این‌جاست که دزد باید با هنر خود، وزیر را گول بزند و به‌عنوان جلاد خودش را معرفی کند.

زمانی که وزیر انتخاب خودش را انجام داد، بازی ممکن است به دو شکل ادامه پیدا کند؛ وزیر درست حدس زده و دزد را یافته که در این‌ صورت شاه به جلاد حکم شکنجه دزد را می‌دهد. درصورتی‌که وزیر اشتباه حدس بزند جلاد به‌عنوان شاکی نزد شاه شکایت وزیر را می‌کند و شاه نیز به خود او دستور می‌دهد که وزیر را شکنجه کند.

نمیدانم چرا سرگرمی‌ های جالب ایرانی‌ها با شکنجه همراه است، اما یکی از معروف‌ترین شکنجه‌های این بازی سیبیل آتشین است که با بیشترین اصطکاک و قدرت، دو شست دست را روی صورت دزد یا وزیر می‌کشند.

سرگرمی های جالب برای خانه

نباید همیشه منتظر دیگران باشید تا خوشی‌ها و سرگرمی های جالب برای شما رقم بزنند. وقتی عادت کنید با کوچک‌ترین کارها شاد باشید، دیگر کمتر به افراد نیازمند می‌شوید. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب چند ایده ساده برای سرگرمی در خانه و تنهایی را هم معرفی کنیم.

1. لباس خاص بپوشید

احتمالا شما هم مانند خیلی از افراد اغلب تنها برای ورزش یا گردش در طبیعت است که لباس خاص می‌پوشید، آن‌هم آنقدر رسمی که تقریبا هیچ تفاوتی با لباس مهمانی با رییس جمهور ندارد. این ایده را به‌ نسبت خانواده و شرایط خودتان پرورش دهید که شبی را با افراد خانواده با پوشیدن لباس خاصی جشن بگیرید. شب تولد دوست، مادر یا فرزند می‌توانید پوشیدن لباسی خاص را با اجرای نمایشی جذاب همراه کنید تا دیگران نیز شاد و خوشحال شوند.

جشن با لباس های خاص

2. به حیاط خانه سفر کنید

یکی از سرگرمی های جالب هم سفر به حیاط خانه برای داشتن یک پیک نیک ساده است، حتما تعجب کرده‌اید. سفر به حیاط را برای این گفتم که اگر اهل طبیعت‌گردی هستید و نمی‌توانید به خارج از منزل بروید، بهتر است بدانید دنیا به آخر نرسیده است. شما می‌توانید سفری به حیاط خانه، سالن پذیرایی و… با شکل سفر به طبیعت داشته باشید.

آن قسمت از کارتون پت‌ومت را دیده‌اید که در طبیعت اتاقی مثل اتاق خانه درست می‌کنند؟ شما برعکس همین کار را انجام دهید و سالن پذیرایی حیاط بالکن یا پشت بام خانه را شبیه پیک‌نیک بچینید. کافی است زیرانداز، سبد خوراکی و چند بالش یا بردگیم با خود بردارید و ساعاتی خوش بگذرانید.

سرگرمی های جالب پیک نیک در خانه

3. فیلم‌های جذاب بسازید

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای ثبت خاطره‌های جذاب زندگی مثل ازدواج یا اولین تولدها فیلم گرفتن است. حال تصور کنید این راه را برای کارهای ساده خانه پیش ببرید. همیشه اطراف شما اتفاق‌هایی درحال وقوع هستند که اول و آخری دارند. اگر بتوانید از اول تا آخر یک اتفاق را ثبت کنید، مطمئنا نتیجه جذابی را رقم می‌زنید. پیشنهاد می‌کنم در این راه از خانواده، دوستان یا اطرافیان هم کمک بگیرید، مصاحبه کنید یا عکس‌های خبری بگیرید. حتی می‌توانید فیلم را روی دور تند بزنید.

ساخت فیلم های خانوادگی

4. ماجراجویی خانوادگی ترتیب دهید

خلاقیت همیشه جواب خیلی از مشکلات بشر است. پیشنهاد می‌کنم وقتی کلافه هستید یا نمی‌دانید تنها در خانه چه کاری انجام دهید، دست به خلاقیت بزنید و چالش‌های متفاوتی را امتحان کنید. یکی از پیشنهادها یک مسابقه جست‌وجو برای اعضای خانواده است. مطمئنا آن‌ها نباید بفهمند که شما درحال آماده‌سازی چنین چیزی هستید، پس بهتر است زمانی که کسی خانه نیست کار خود را پیش ببرید.

سرنخ‌هایی ایجاد کنید و برای کسی که مسابقه را حل کرد و پیروز شد، جایزه تعیین کنید. مسابقه‌های خانوادگی، همبستگی جمعی و حس دوستانه را بین افراد خانواده بیشتر می‌کند. درواقع شما با ایجاد چنین چالشی به انسجام بیشتر خانواده، دوستان یا رفقای خود کمک کرده‌اید.

مسابقات خانوادگی

5. مانیکور و پدیکور کنید

توجه کرده‌اید که همیشه وقتی با دیگران دست می‌دهیم، اولین نقطه‌ای که جلب‌توجه می‌کند، ناخن‌های آن‌هاست؟ ناخن‌ها بیشتر از پوست دست مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. پس خیلی خوب می‌شود اگر همیشه با ناخن‌های آراسته و تمیز به در جامعه حاضر شوید.

پیشنهاد می‌کنم اگر در خانه هستید و حال‌وحوصله تفریح‌ ندارید، نگاهی به فیلم‌های آموزشی این حوزه بیندازید و سعی کنید کار مانیکور و پدیکور ناخن‌هایتان را خودتان انجام دهید. چه بسا اگر در این کار خوب پیش بروید، چند وقت دیگر مشتری‌هایی هم برایتان پیدا شد.

مانیکور در خانه

6. در آغوش طبیعت باغبانی کنید

باغبانی یکی از بهترین و خوشایندترین شغل‌های دنیاست. سر و کله زدن با طبیعت همیشه حس‌وحال زندگی و شادمانی را در افراد زیاد می‌کند. به‌شخصه هر زمان که در طبیعت هستم یا برای باغچه خانه و باغ بیل می‌زنم، حس تازگی و شادمانی عجیبی دارم. حس این که یک نهال کوچک را کاشته‌اید و تا زمانی که به بار بنشیند، مراقب او بوده‌اید، بسیار لذت‌بخش است.

یک نکته و تجربه عملی از باغبانی این است که اگر به باغبانی، رسیدگی به باغچه و این نوع کارها علاقه‌مند هستید، باید بدانید این کار رابطه مستقیمی با سحرخیزی دارد. اغلب اوقات صبح زود، بهتر می‌توانید این کار را انجام دهید و انرژی به‌دست آمده از آن را درطول روز مصرف کنید.

سرپرمی کاشت نهال

7. برنامه شبِ فیلم داشته باشید

از هرکسی بپرسید 10 مورد از سرگرمی های جالب که می‌شناسد چیست، حتما یکی از آن‌ها فیلم دیدن است. تماشای فیلم چه تنها و چه با خانواده یا دوستان یکی از مهیج‌ترین کارهای دنیاست. مخصوصا اگر فیلم، کمدی یا ژانر مورد علاقه جمع باشد که خاطرات و لحظات خوبی را در کنارش ثبت کنید.

شما می‌توانید با هماهنگی دیگران شب‌های خاصی را به فیلم دیدن اختصاص دهید. شبِ فیلم بگیرید و تم همان فیلم را در خانه نیز ایجاد کنید. خوردن تنقلات و تماشای فیلم می‌تواند چند ساعتی شما را از فکر و خیال‌های بد دور کند و پس از اتمام آن مطمئنا نگذارد دوباره به شرایط قبل برگردید.

اگر چنین برنامه‌ای را اجرا کردید، مراقب باشید کسی حین تماشای فیلم خوابش نبرد. مطمئنا در جمع‌های این‌چنین یک نفر وسط فیلم خواب است.

تماشای فیلم

8. آشپزی‌ با دوستان را تجربه کنید

همه افراد چه در دوره دانشجویی و چه در زندگی مستقل از خانواده، دغدغه آشپزی را دارند. چرا که نه؟ شما می‌توانید همین حالا که دنبال سرگرمی های جالب هستید، این کار را امتحان کنید. کافی است غذای ساده‌ای را انتخاب و با مشاهده فیلم آموزشی آن آشپزی در خانه را شروع کنید.

برای خیلی از افراد مثل من که عاشق خلق چیزهای جدید هستم، آشپزی مثل جادوگری است. در آشپزی می‌توانید با مخلوط چند ماده مختلف، غذایی جدید با طعم متفاوت خلق کنید. اگر کمی خلاقیت داشته باشید می‌توانید با همین آشپزی کل خانواده را درگیر و یک روز به‌یادماندنی ثبت کنید. همچنین می‌توانید برنامه یک مسابقه آشپزی را بچینید و با دوستان یا خانواده رقابت جذابی را شکل دهید.

سرگرمی های جالب

9. مترسک‌های مختلف بسازید

همیشه خلاقیت رابطه مستقیمی با ایده‌های سرگرمی های جالب دارد. ساخت مترسک یکی از پیشنهاد‌هایی است که شاید کمی دور از ذهن یا خسته‌کننده باشد، اما مطمئنم اگر به سمتش رفتید، متوجه زیبایی‌های آن خواهید شد. مترسک یا هر عروسک دیگری را که دوست دارید، از مواد دورریختنی و بازیافتی بسازید تا هم سرگرمی جدیدی را امتحان کرده باشید و هم مجسمه کوچکی ساخته باشید.

پیشنهاد می‌کنم برای ساخت مترسک از برگ‌های خشک درختان یا کاه‌های باقی‌مانده از گندم‌های درو شده استفاده کنید.

ساخت مترسک

10. کتاب‌های داستانی بخوانید

هنر کتاب‌خوانی یکی از معدود کارها بین جوامع با فرهنگ و بی‌فرهنگ ایرانی است که به کلی فراموش شده است. چند سال پیش طبق آمار سرانه مطالعه کتاب در ایران روزی 1 دقیقه بیشتر نبود. این در حالی است که بسیاری اوقات وقتی ذهن درگیری‌های بسیار زیادی دارد، هیچ کاری جز مطالعه رمانی عاشقانه یا دنبال کردن مرگ مردی در رمان جنایی نمی‌تواند شما را از حال‌وهوای آن لحظه خارج کند و به دنیای دیگری ببرد.

پیشنهاد می‌کنم اگر تابه‎ حال کتاب‌خوان نبوده‌اید با رمان‌های گیرا و جذاب قدم به دنیای کتاب‌خوانی بگذارید. شما می‌توانید از این طریق علاقه خود را بشناسید و سپس به سمت آن‌ها بروید.

کتاب خوانی و مطالعه

11. بادبادک هوا کنید

عقاید خشک و غیر منعطف بیشتر اوقات مردم را از شادی و سروری که در جوانی یا کودکی احساس می‌کنند، دور نگه می‌دارد. تاکنون سری به اسباب‌بازی‌فروشی زده‌اید؟ یا برای شادی با وسایل کودکانه بازی کرده‌اید؟ یکی از سرگرمی های جالب بادبادک بازی است. بازی با بادبادک البته به تنهایی صفایی ندارد، بهتر است تعدادی از افراد خانواده یا دوستان هم همراهتان باشند تا بیشتر بخندید و چالشی‌تر پیش بروید.

شما می‌توانید بادبادک‌های کاغذی بسازید و در آسمان رها کنید. حتما چنین تجربه‌ای را دنبال کنید، زیرا کودک درونتان فقط با همین حرکت‌ها است که کمی به تحرک می‌افتد و تا زمانی که از خواب بیدار نشود هیچ سرگرمی برایتان جالب نخواهد بود.

سرگرمی های جالب بادبادک بازی

12. کدهای گفتاری منحصربه‌فرد بسازید

شاید کمی دور از ذهن باشد، اما شما می‌توانید بین رفقا یا خانواده خود کد یا نوع نوشتاری مخصوص به خود را داشته باشید. یکی از سرگرمی های جالب که می‌تواند به شما کمک کند همین شیوه است. البته ساخت زبان نوشتار و گفتار کار مشکلی است، اما می‌توانید با تحقیق روی گروهی از کلمات و جملات شروع کنید.

دیالوگ‌های فیلم‌ها را تغییر دهید یا با دست‌کاری زبان گفتاری و نوشتاری خودتان نمونه جدیدی بسازید. باید بدانید که جی‌آرتال‌کینگ که البته یک متخصص زبان‌شناس بود هم کل زبان‌های سری کتاب‌هایش را خودش ساخت و سپس در فیلم هم اجرا کردند.

13. برای سرگرمی های جالب عکس بگیرید

یکی از معدود گزینه‌ها برای سرگرمی عکس گرفتن و نگهداشتن عکس‌های ساده و رئالی هستند که درواقع هیچ قاب‌بندی یا فیگور خاصی در آن‌ها نیست. شما می‌توانید با جمع‌آوری سوژه‌های گوناگونعکس‌هایی را ثبت کنید که حتما پس از مشاهده دوباره یا گذشت زمان خاطراتی را برای شما یادآوری می‌کنند.

اگر بتوانید این عکس‌ها را ظاهر هم کنید که نورعلی‌نور است. اصلا تماشای عکس‌های قدیمی هم یک سرگرمی لذت‌بخش است که کمتر کاری شبیه آن پیدا می‌شود. در مجموع عکس‌بازی را جدی بگیرید.

عکاسی در خانه

14. خوش‌نویسی کار کنید

یکی از معدود هنرهای ایرانی که قدمت بسیار زیادی دارد و البته بین مردم هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خوشنویسی است. خط خوش همیشه اثر بسیار زیادی روی افراد می‌گذارد. شما می‌توانید از این هنر به‌عنوان یک سرگرمی استفاده کنید و هر زمان که نیاز به سرگرمی داشتید، با تمرین به نوبت حروف فارسی کم‌کم دست‌خط خود را ارتقا دهید. البته خوشنویسی ایرانی بخش‌ها و انواع بسیار زیادی دارد، ولی شما می‌توانید کتابی را تهیه کنید و ساده‌ترین روش خوش‌نویسی را به بهترین شکل آموزش ببینید.

تمرین خوشنویسی

15. بازی‌های تخته‌ای را امتحان کنید

یکی از سرگرمی‌ های جالب و جذاب بین تمام مردم جهان بازی‌های تخته‌ای‌ است که طرفداران زیادی دارد. تخته نرد، شطرنج، انواع برد گیم و… نمونه‌هایی از این بازی‌ها هستند که درصورت نیاز، باید وسایل آن را هم داشته باشید و نفراتی هم باشند. با این‌حال بازی‌های گروهی تخته‌ای کمک حال گرم شدن جمع‌های دوستانه است؛ پس امتحانش خالی از لطف نیست.

خوبی این بازی‌ها آن است که برای هر رده سنی انواعی از آن وجود دارد که می‌تواند کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را سرگرم کند.

سرگرمی های جالب شطرنج

16. ماساژ را تجربه کنید

مراکز آرمش‌بخش بسیار زیادی در دنیا هستند که افراد می‌توانند با سرزدن به آن‌ها حس‌وحال خود را تغییر دهند. اتاق‌های اسپا یکی از گزینه‌هاست که همیشه طرفداران زیادی داشته است. پیشنهاد می‌کنم اگر اهل اسپا یا ماساژ و این نوع تفریح‌ها هستید، اتاق اسپا یا یک شب اسپایی برای خود بسازید. شما می‌توانید فضای خانه را با کم کردن نور، روشن کردن شمع، تهیه روغن ماساژ و داشتن یک ماساژ آرام و لذت‌بخش کنید تا کل ناخوشی‌ها و احوال بد را از وجودتان دور کند.

ماساژ از سرگرمی های جالب

17. نقاشی و رنگ‌آمیز کنید

یکی دیگر از کارهایی که می‌تواند برای لحظات بی‌حوصلگی سرگرم‌کننده باشد، کشیدن نقاشی یا انجام رنگ‌آمیزی است. نیازی نیست حتما از وسایل نقاشی حرفه‌ای برای این کار استفاده کنید. چند مداد رنگی و کاغذ هم کافی است تا کودک درونتان بتواند شلوغی خود را روی کاغذ نقش بزند و خلاقیت شما را شکوفا کند.

همچنین اگر حوصله کشیدن نقاشی ندارید، کتاب‌های رنگ‌آمیزی بزرگسالان گزینه خوبی برای رنگ‌آمیزی هستند. با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی به کشیدن طرح خاصی ندارید و می‌توانید تنها به رنگ‌آمیزی بپردازید.

کشیدن نقاشی

درکل سرگرمی ‌های جالب زیادی در دنیا وجود دارد که می‌توان با آن‌ها ساعت‌ها شاد و سالم زندگی کرد. پیشنهاد شما چیست؟ آیا چنین سرگرمی‌هایی را تجربه کرده‌اید؟ چه بازی، تفریح و سرگرمی دیگری را پیشنهاد می‌کنید؟ تفریح‌های مختلفی را که خودتان تجربه کرده‌اید، با ما به اشتراک بگذارید تا دیگر کاربران نیز از آن‌ها استفاده کنند. همچنین می‌توانید همین موارد را به ما گوشزد کنید تا به مطلب اضافه کنیم.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید