بسیاری از شما کارمندانی هستید که روزانه بیش از هفت ساعت از زمان خود را در محیط کار سپری می‌کنید. به‌طوری که بیش از حضور در خانه و کنار خانواده، در محل کارتان حضور دارید. پس چرا میز کار خود را به صورت دلخواه تزیین نکنید؟ البته که منظور از دکور محیط کار، نصب لوستر، رنگ دیوار و تغییرات خیلی زیاد نیست. ما در این مطلب با ارائه ایده‌هایی کوچک،دنبال راه‌های خلاقانه و ساده برای شخصی کردن فضای محیط کار شما هستیم.

در ادامه با چند روش خلاقانه برای ایجاد محیط کار رنگی رنگی آشنا می‌شوید؛ پس با ما در کاغذ رنگی همراه باشید.

1. داستان‌های جذاب زندگی‌تان را به محیط کار بیاورید

یک تکه سیم به اندازه طول میز به دیوار محیط کار یا لبه میز کارتان وصل کنید. پس از آن با سنجاق یا چسب عکس‌های دلخواهتان را به سیم آویزان کنید. این‌کار باعث می‌شود با دیدن عکس‌ها یاد خاطرات و لحظات ناب و زیبای زندگی کنار عزیزانتان بیفتید. شما حتی می‌توانید از عکس مناظری که به آن‌جا سفر کرده‌اید هم استفاده کنید. تصاویر رنگارنگ خانوادگی ضمن رنگی کردن میز کارتان، حال‌وهوای خودتان را هم تغییر خواهد داد.

داستان‌های جذاب زندگی‌تان را به محیط کار بیاورید

2. یادداشت‌هایتان را به پایه‌های زیبا بسپارید

معمولا افرادی که مشغله زیادی در محیط کار دارند، به یادآوری دائم ریزه‌کار‌ی‌ها و وظایف روزانه نیاز دارند. اغلب این افراد برای این کار از کاغذ‌های یادداشت استفاده می‌کنند و آن‌ها را به قاب مانیتور خود می‌چسبانند؛ اما با زیاد شدن آن‌ها فضا به هم ریخته و کثیف جلوه می‌کند. برای این کار استفاده از پایه‌های نگهدارنده کاغذ بسیار بهتر و زیباتر است. شما می‌توانید پایه‌های نگهدارنده کاغذ با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف یا حتی دست‌ساز تهیه کرده و با آن‌ها فضایی رنگی و مرتب برای خود بسازید.

پایه های نگهدارنده یادداشت های محیط کار

3. فضای سبز بیشتری به محیط کارتان اضافه کنید

در افسانه‌ها همیشه گیاهان با رنگ سبز و باطراوتشان، نشانه امید و نماد رشد و حرکت هستند. پس چرا از این ویژگی برای شادی در محیط کار استفاده نکنیم؟ استفاده از گیاهان در محیط کار بسیار مفرح و دوست داشتنی است. به‌ویژه اگر خود فرد گیاه را رشد دهد و شاهد بزرگ شدن آن باشد.

از گیاهان آپارتمانی برای زیباسازی محیط کارتان استفاده کنید. گیاهانی که شرایط نگهداری آسانی دارند و چندان شما را درگیر نخواهند کرد.

استفاده از گیاه در محل کار

4. با تابلو‌های دست‌ساز برنامه‌ریزی کنید

به طور معمول افراد در محیط کار و اداره برای برنامه‌ریزی ماهانه از تابلو‌های مختلف استفاده می‌کنند. این نوع تابلوها با طراحی ساده و بی‌روح در فروشگاه‌های فروش لوازم‌التحریر پیدا می‌شوند؛ اما پیشنهاد می‌کنم درصورتی‌که شما هم اهل استفاده از این نوع تابلوها هستید، خودتان دست به‌کار شوید و تابلوی دلخواهتان را طراحی کنید. تنها کافی است کمی دقت و خلاقیت داشته باشید و با استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون تخته یادداشت‌هایتان را شخصی‌سازی کنید.

با تابلو‌های دست ساز برای محیط کار برنامه ریزی کنید

5. از آهنرباهای رنگی در محیط کار غافل نشوید

برای ایجاد تنوع و تغییر نیازی نیست همیشه کارهای بزرگ انجام دهید. شما می‌توانید با تغییرات بسیار کوچک هم زیبایی را به خود هدیه کنید. برای مثال استفاده از چسب و یا سوزن‌های ته گرد رایج‌ترین کار برای چسباندن کاغذ به دیوار است. اما شما می‌توانید برای این کار از آهنربا‌های رنگی و یا پونز رنگی استفاده کنید. این نوع وسایل در دسترس همه هستند و به‌سادگی پیدا می‌شوند.

خلاقیت در استفاده از مگنت ها

6. کتاب‌های تزیینی را به قفسه کتاب‌تان اضافه کنید

اگر کتاب‌هایتان را صحافی کرده‌اید، احتمالا جلد و ظاهر آن‌ها یکدست و مشابه یکدیگر است. این نوع کتاب‌ها یا کلا کتاب‌هایی که ظاهر ساده و یکنواختی دارند، شکلی کسل‌کننده و بی‌روح به قفسه کتاب‌هایتان می‌دهند.

پیشنهاد می‌کنیم برای زیباتر شدن محیط کار از‌ کتاب‌هایی استفاده کنید که جلد رنگارنگ، با طرح‌های مختلف داشته باشند. برای مثال کتاب‌هایی با جلد چرمی، محمل، جلد شومیز و… در رنگ و اندازه‌های مختلف می‌تواند دنیای خوش‌رنگ و لعابی در قفسه کتاب‌هایتان به‌وجود آورند.

استفاده از کتاب های تزیینی

7. از لیوان جذاب در محیط کار استفاده کنید

طبیعی است که طی روز بخواهید در محیط کار قهوه یا چای بنوشید. بهتر است مانند بسیاری از افراد، لیوان یا ماگ مورد علاقه‌تان را به محل کار برده و نوشیدنی‌هایتان را در لیوان مخصوص خودتان میل کنید. برای این کار از لیوان‌هایی با رنگ‌های شاد و متنوع استفاده کنید تا میزکارتان رنگی‌تر شود.

خوردن چای در فنجان مورد علاقه در محیط کار

8. یادداشت‌های محیط کار را با قلم‌های رنگی بنویسید

اگر دوست ندارید هیچ‌کدام از کارهای قبل را انجام دهید، به دوران ابتدایی و کودکی خود فکر کنید. به یاد بیاورید که در آن دوران مدادهایی رنگارنگ داشتید. مدادهای رنگی با سرمدادی‌های مختلف یکی از جذاب‌ترین خاطرات دوران مدرسه هستند. پیشنهاد می‌کنم به دوران کودکی برگردید و از همین مدادها برای یادداشت کارهای روزانه استفاده کنید.

خودکار های شخصی

تنها با همین چند راهکار ساده می‌توانید رنگ‌وحال تازه‌ای به محیط کار خود ببخشید. نیازی به هزینه زیاد نیست. کافی است پیش از تهیه هر وسیله‌ای برای میزکار خود، به رنگ و طرح آن توجه کنید تا روح و نشاط فضای کارتان حفظ شود. همچنین درصورتی‌که به‌طور فریلنس کار می‌کنید و میز کار شخصی خود را دارید، می‌توانید از ایده‌های میز کار مختلف برای داشتن محیط کار متفاوت استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید