خلاصه مطلب

اگر نوزاد دارید ولی نمی‌دانید چگونه این لحظات ناب زندگی کودک‌تان را ثبت کنید این مطلب از کاغذرنگی به شما در این باره کمک می‌کند. ما در این مطلب ایده‌های برای عکاسی از نوزاد گفته‌ایم.

«بابا قربونت بره!»، «مامان فدات شه!» چلیک!!! این جملات اظهار نظرهای عاشقانه والدین، زمان ثبت عکس نوزادان درحالات است. اگر شما هم دوست دارید از نوزادتان عکس‌های رنگارنگ و مختلفی در ژست‌های گوناگون ثبت کنید، احتمالا در پیدا کردن ایده‌های عکس نوزاد کم بیاورید. شاید با خودتان بگویید، از یک نوزاد نیم وجبی چه ژست‌هایی می‌توان گرفت؟ یشنهاد می‌دهم اگر دوست دارید لحظات زندگی فرزندتان را ثبت کنید، با ما همراه باشید. در این مطلب از کاغذرنگی ایده‌های نابی برای عکاسی از کودکان همراه با ده‌ها عکس باکیفیت آماده کرده‌ایم که جان می‌دهند برای ایده گرفتن و عکاسی از نوزاد.

1. پدر، مادر و نوزاد در یک قاب

یکی از معروف‌ترین و البته شیرین‌ترین عکس‌های نوزادان آن‌هایی است که پدرومادر همراه با او در جوانی گرفته‌اند. زمانی که فرزندتان کمی بزرگ شده و معنای خانواده را درک کند، معنای پدر، مادر و این وابستگی‌ها را بهتر می‌فهمد و تماشای این تصاویر خانوادگی برایش جذاب خواهد بود. بنابراین بهترین پیشنهاد این است که از عکس‌های دو نفره یا حتی سه نفری با کودک غافل نشوید تا در آینده با زنده کردن خاطرات حال دیگری را تجربه کنید.

عکس نوزاد

2. عکاسی در جشن تولد نوزاد

تولد کلیشه‌ترین خاطره از هر نوزاد است که پس از بزرگسالی اگر در آن دعوایی نشده باشد با خوبی یادش می‌افتند. شاید بتوان گفت اغلب پدرومادرها حداقل اولین تولد فرزندشان را به شادترین شکل ممکن جشن می‌گیرند. پیشنهاد می‌کنم حتما عکسی از جشن تولد دوره کودکی فرزندتان داشته باشید. البته بهترین حالت این است که این تصاویر را از دنیای دیجیتال خارج کرده و دست کم تعدادی از آن‌ها را چاپ کنید.

چون هنوز هم ورق زدن آلبوم کودکی‌ برای همه افراد یکی از بهترین، احساسی‌ترین و جذاب‌ترین کارهایی است که باعث حال خوب آن‌ها می‌شود و روزهای شیرین کودکی را برایشان زنده می‌کند.

عکس نوزاد

3. عکس نوزاد در بیمارستان

یکی دیگر از سوژه‌های خاص عکس نوزاد ثبت اولین لحظه از زندگی اوست. شیرین‌ترین لحظات زندگی برای مادرها از زبان خودشان آن لحظه‌ای است که تازه فرزند خود را می‌بینند و برای شیر دادن به او آماده می‌شوند. به نظرم بهتر است پدرها در آن لحظه همراه همسرشان در بیمارستان باشند و آن را ثبت کنند. اگر نشد، حداقل دوربین را به فرد دیگری بدهند تا عکسی از این لحظه به یادگار بماند.

در مجموع یادتان باشد همه «اولین‌ها» برای کودک شما جذاب است. اولین شیر خوردن، اولین حمام، اولین کلمه، اولین قدم و… . تصورش را بکنید چقدر جالب می‌شود اگر همه این اولین‌ها را ثبت کنید.

عکس نوزاد در بیمارستان

4. عکس حمام و خجالت بزرگسالی

این ایده از عکس نوزاد کمی خصوصی است و بهتر است برای آن آلبومی جداگانه داشته باشید. آلبومی که تنها برای کودکتان باشد و تا حد ممکن برای کسی نمایش ندهید. همان‌طور که می‌دانید آلبوم عکس حمام برای کودک، پس از این‌ که از آب و گل درآمد، باعث ایجاد حس خجالت در وجودش می‌شود.

اما از طرفی برای آن که کودکتان در روزهای پر غرور جوانی، کمی خجالت بکشد، ایده بدی نیست!

عکس نوزاد در حمام

5. عکس با کت مردانه و لباس عروس

عکس‌های دامادی یا عکس‌های عروسی نوزادها یکی از فانتزی‌ترین سوژه‌های عکس نوزاد است. تماشای تصویر کودکی که لباس مردانه مثل کت‌و‌شلوار پوشیده و با آن عکس می‌گیرد، خود‌به‌خود لبخند روی لب مردم می‌آورد. حال فکر کنید که این عکس از فرزند خودتان باشد.

این تصویر چه با کت‌وشلوار و چه با لباس عروس دخترانه، یکی از جالب‌توجه‌ترین تصاویر محسوب می‌شود. این نوع عکس‌ها، مخصوصا برای پدرومادرهایی که همیشه دوست دارند فرزندشان بزرگ شود، بسیار دیدنی است و طرفداران خاص خود را دارد.

عکس نوزاد با لباس مردانه

6. عکس نوزاد با اسباب‌بازی

فکر کنم تنها لحظه‌ای که بچه‌ها در حال خودشان هستند و کاری به‌ کار کسی ندارند،  وقتی است که با اسباب‌بازی‌هایشان بازی می‌کنند. این لحظه نیز می‌تواند عکس خوبی تحویل شما بدهد که با تماشای آن احساس خوشایندی به شما دست دهد. تماشای نوزادی که با دقت به اسباب‌بازی خود خیره شده، جالب نیست؟

نکته خوب درباره این تصاویر آن است که هنگام ثبت این نوع از عکس نوزاد دیگر کودکانتان را ناراحت یا اذیت نخواهید کرد. در این حالت هم حال شما خوب است و هم حال نوزادتان!

عکس نوزاد با اسباب بازی

7. چشم‌های خیره کودک‌ها به دوربین

شما می‌توانید در جایی مثل مهدکودک یا دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی کودکان، نوزادان و همه بچه‌ها را به شکل گروهی دور هم جمع کرده و از آن‌ها عکاسی کنید. ده، پانزده بچه هم سن‌وسال که مثل سبد میوه دور هم هستند. ایده عکس نوزاد می‌تواند فقط تک نفری نباشد. شما می‌توانید این عکس‌ها را به‌صورت دسته جمعی با کودکان فامیل یا همسایه‌ها بگیرید.

گاهی همین ایده برای عکس نوزاد باعث می‌شود کودکان به دوستانی قدیمی و همراه برای یکدیگر تبدیل شوند.

عکس دسته جمعی نوزاد ها

ایده‌ها پایان ندارند…

ایده‌های زیادی هستند که می‌توانید با آن‌ها عکس‌های نابی از نوزاد خود ثبت کنید. این‌که شما چه سبک عکسی را می‌پسندید، دوست دارید عکس در آتلیه باشد یا مثل یک مستند خودتان عکس‌ها را از زندگی کودکتان ثبت کنید، در عمل متفاوت است، اما در اصل مطلب فرقی نمی‌کند. اگر تجهیزات خاصی برای عکاسی ندارید، مهم نیست. تنها نکته مهم این است که باید تصاویری ثبت کنید تا در آینده حسرت روزهای نوزادی و کودکی فرزندتان را نخورید.

زیاد سخت نگیرید و حواستان باشد هر لحظه از زندگی نوزادها که رد می‌شود، با لحظه بعد متفاوت است. چشم برهم بگذارید کودکتان بزرگ شده است. اگر ایده یا عکسی از خاطرات خود با فرزندتان دارید، آن‌ها را زیر همین صفحه با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز از شادی شما لذت ببرند.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید