خلاصه مطلب

در این مطلب از کاغذ رنگی به طراحی و چیدمان اتاق غذا خوری پرداخته‌ایم. اگر به دنبال رنگارنگ کردن اتاق غذا خوری خود هستید با کاغذ رنگی همراه باشید. در این مطلب ۱۰ ایده برای داشتن یک اتاق غذا خوری زیبا و خاص را برایتان شرح داده‌ایم.

اگر مدتی است فضای اتاق غذاخوری برایتان خسته‌کننده به‌نظر می‌رسد، به‌احتمال‌ زیاد دکوراسیون اتاق غذاخوری شما قدیمی شده است. بی‌شک همین موضوع باعث کم شدن جذابیت اتاق غذاخوری برای شما خواهد شد. بنابراین وقت آن رسیده تغییری در دکوراسیون اتاق غذاخوری خود ایجاد کنید. ما در کاغذرنگی 10 ایده برای داشتن یک اتاق غذاخوری خاص برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانید با به‌کارگیری یک یا چندتا از این ایده‌ها، فضای اتاق غذاخوری خود را عوض کرده و آن را مثل روز اول جذاب و دوست‌داشتنی کنید. با ما همراه باشید.

1. فضای اتاق غذاخوری خود را با چوب گرم کنید

به‌طورکلی وسایل چوبی محیط را گرم‌تر خواهند کرد. بنابراین دیوارکوب‌های چوبی هم گرما را به اتاق غذاخوری شما آورده و آن را جذاب‌تر می‌کنند. چوب یکی از جذاب‌ترین و البته خاص‌ترین متریال‌هایی است که در معماری به زیبایی هرچه‌بیشتر بناها کمک می‌کند.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

2. با کاغذ دیواری‌ متالیک رنگی تازه به اتاق بدهید

اگر دوست دارید در عین حفظ سادگی، کمی حال‌وهوای اتاق غذاخوری را عوض کنید، کاغذهای دیواری متالیک از بهترین گزینه‌ها هستند. این کاغذدیواری‌ها ضمن تغییر حال‌و‌هوا و دکوراسیون اتاق غذاخوری ،جذابیت آن را نیز حفظ می‌کنند. جالب است بدانید کاغذ دیواری‌ها و الگوهای گرافیکی متالیک به‌خاطر خاصیت انعکاس نوری که دارند، محیط اتاق شما را روشن‌تر کرده و چراغ‌ها را درخشان‌تر جلوه می‌دهند.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

3. دکوراسیون اتاق خود را با رنگ‌ برجسته کنید

یکی از راه‌ها برای تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری، رنگ‌آمیزی وسایل و چیدمان آن است. اگر گوشه‌وکنار اتاق خود کابینت چوبی، قفسه کتاب، صندوقچه یا هر چیزی شبیه این موارد دارید که از رنگ‌ و رو افتاده، بهتر است دست‌به‌کار شوید و با رنگ‌آمیزی آن‌ها زیبایی را به اتاق غذاخوری خود برگردانید.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

4. به دیوارهای اتاق پرده اضافه کنید

شاید همیشه امکان رنگ‌آمیزی یا تغییرات اساسی در دکوراسیون اتاق غذاخوری وجود نداشته باشد. چراکه ممکن است شما خانه‌ را اجاره کرده باشید. در چنین شرایطی می‌توانید با پرده‌های رنگی و نقش‌دار حال‌وهوای اتاق غذاخوری را عوض کنید. اگر این اتاق پنجره دارد با آویزان کردن یک پرده جدید، زیبا و جذاب متوجه خواهید شد که چه‌قدر فضا بهتر می‌شود. فراموش نکنید پرده‌ها ابزار خوبی برای پر کردن فضا اتاق هستند.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

5. طرح‌های راه‌راه را امتحان کنید

همه ما طرح‌های راه‌راه را به‌ویژه روی دیوار دوست داریم. نوارهای افقی و بزرگ روی دیوارهای یک اتاق غذاخوری کوچک می‌توانند آن را بزرگ‌تر جلوه داده و جزییات اتاق را بهتر به‌تصویر بکشند. جالب است بدانید آثار هنری بزرگ در اتاق‌های راه‌راه به‌زیبایی به‌چشم می‌خورند؛ اما آثار کوچک در لابه‌لای آن محو می‌شوند.

اگر بعد رنگ‌آمیزی قصد استفاده از وسایل دکوری کوچک روی دیوارهای اتاق خود را دارید، بهتر است از آن صرف‌نظر کرده یا وسایل بزرگ را انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

6. رنگ‌ها و الگوهای مختلف را باهم ترکیب کنید

برای تزیین اتاق خود ایده خلاقانه‌ای دارید؟ اگر پاسختان مثبت است، از ترکیب رنگ و الگوهای مختلف با یکدیگر نترسید. مهم نیست دیگران چه‌فکری می‌کنند. هر آن‌چه در نظرتان است، روی دیوارهای اتاق خود پیاده‌سازی کنید.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

7. از نقاشی‌‌های دیواری استفاده کنید

استفاده از نقاشی‌های دیواری این روزها طرفداران زیادی دارد. شما هم می‌توانید نمایی از ساحل دریا را به اتاق غذاخوری اضافه کرده و آرامش را برای خود و میهمانان‌تان به ارمغان آورید. البته مناظری مانند جنگل، کوه، آبشار و… هم می‌تواند ایده خوبی برای طرح‌های بزرگ دیواری باشد.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

8. از رنگ‌های جیغ در دکوراسیون اتاق غذاخوری فرار نکنید

بدون شک رنگ‌های جیغ به‌خاطر جذابیتی که دارند، نظر هرکسی را به خود جلب می‌کنند و برای بیشتر افراد محبوب‌اند. یکی از جاهایی که می‌توان در آن از رنگ‌های جیغ استفاده کرد، اتاق غداخوری است. استفاده از رنگ‌های جیغ در اتاق غذاخوری نظر هر ببینده‌ای را جلب خواهد کرد. همچنین این رنگ‌ها فضای اتاق را خاص و جذاب جلوه می‌دهد.

بنابراین اگر در نظر دارید برای رنگ‌آمیزی و تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری یک رنگ جیغ مثل قرمز استفاده کنید، فکر خوبی کرده‌اید. با این کار اتاق غذاخوری شما جذاب و خاص‌تر به نظر می‌رسد. باوجوداین اگر فکر می‌کنید به‌این‌شکل اتاق غذاخوری شما چندان جالب نمی‌شود، می‌توانید فقط یک یا دو ضلع اتاق را با یک رنگ جیغ رنگ‌آمیزی کنید.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

9. دیوار پنجم اتاق را به منظره‌ای خیره کننده تبدیل کنید

آیا تا به حال به دیوار پنجم اتاق غذاخوری خود فکر کرده‌اید؟ بله درست حدس زدید! منظور ما سقف اتاق است. رنگ‌آمیزی و ایجاد یک طرح هنری روی سقف اتاق می‌تواند ایده جالبی برای زیباتر شدن و تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری باشد. شما می‌توانید تصویر یک منظره، گل‌و‌بوته یا هر چیزی که فکر می‌کنید زیباست و آن را دوست دارید؛ روی سقف اتاق خود نقاشی کنید.

حتی می‌توانید از کاغذدیواری‌های طرح‌دار یا استیکر برای این منظور استفاده کنید. بنابراین فراموش نکنید سقف اتاق شما بوم نقاشی شماست. از آن برای پیاده‌سازی یک منظره زیبا، استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

10. رنگ خیره‌کننده و کاغذدیواری برجسته را ترکیب کنید

اگر بتوانید با استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های گرافیکی یک فضای مدرن و خیره‌کننده خلق کنید، بهتر از آن است که دنبال یک کاغذدیواری خاص بگردید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد چنین فضایی استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های گرافیکی است. شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی برای زمینه و رنگ‌های جیغ به‌عنوان رنگ اصلی استفاده کنید.

رنگ‌های خنثی می‌توانند به‌عنوان رنگ زمینه مناسب شوند رنگ‌های دیگر به شکل شگفت‌انگیزی خودنمایی کنند. چنین ترکیبی کمک می‌کند تابلوهای روی دیوار هم بهتر به‌چشم آمده و مثل الماس بدرخشند.

دکوراسیون اتاق غذاخوری

شما می‌توانید بسته به سلیقه خود از یک یا چند ایده‌ برای تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری استفاده کنید. اگر ایده دیگری برای چیدمان بهتر این اتاق دارید، آن را با ما در کاغذرنگی به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید