خلاصه مطلب

هر نوشیدنی‌ بر پایه طعم خاصی تهیه می‌شود. طعم پایه شیک هم بستنی است. شیک بادام زمینی بین شیک‌ها محبوبیت بیشتری دارد. اگر می‌خواهید طرز تهیه شیک بادام زمینی را یاد بگیرید، این مطلب از کاغذ رنگی را تا پایان بخوانید.

یکی از انواع نوشیدنی‌ها شیک‌ها هستند. شیک‌ها بر پایه بستنی تهیه می‌شوند. به‌همین دلیل طعم شیرین و بافت غلیظی دارند. هریک از انواع شیک‌ها طعم منحصربه‌فردی دارد. در این مقاله به آموزش طرز تهیه شیک بادام‌ زمینی پرداخته‌ایم. بنابراین اگر علاقه‌مند به تهیه این نوشیدنی فوق‌العاده خوشمزه هستید، این مطلب را مطالعه کنید. البته توجه داشته باشید که مقادیر گفته‌ شده برای تهیه این شیک مناسب دو نفر درنظر گرفته شده‌ است.

مواد موردنیاز برای تهیه شیک بادام‌ زمینی

 • بستنی وانیلی 8 قاشق غذاخوری
  بستنی وانیلی
 • 4 قاشق غداخوری
  کره بادام زمینی
 • شیر 1 فنجان
  شیر
 • سس کاکائو به مقدار نیاز برای تزئین
  سس کاکائو

طرز تهیه شیک بادام‌ زمینی

مهم‌ترین چیز در طرز تهیه شیک بادام زمینی انتخاب صحیح اندازه‌ها و ترکیب آن‌هاست. برای تهیه آن باید بستنی، کره بادام‌ زمینی و شیر را با هم مخلوط کنید. برای مخلوط کردن این مواد می‌توانید آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید تا به‌خوبی با هم مخلوط شوند. مخلوط‌کن را بیش از چند ثانیه روشن نگذارید، چراکه مخلوط شدن طولانی این مواد باعث گرم شدن بستنی و آب شدن آن می‌شود. با آب شدن بستنی هم شیک شما آبکی شده و بافت شلی پیدا خواهد کرد. در ترکیب بستنی، کره بادام زمینی و شیر دقت کنید بافتی نرم و یک دست داشته باشید.

تزیین شیک بادام زمینی

پس از آماده شدن شیک بادام زمینی، باید آن را در لیوان ریخته و تزیین کنید. برای این کار ابتدا با سس شکلات داخل لیوان را تزیین کنید. مخلوط به‌دست آمده را در لیوانی با ارتفاع مناسب بریزید. هنگام سرو برای تزیین شیک می‌توانید از مقداری مغز بادام زمینی خرد‌شده و بستنی استفاده کنید.

این نوشیدنی هم مانند طرز تهیه اسموتی توت فرنگی بسیار ساده و سریع تهیه می‌شود. بنابراین اگر دنبال یک نوشیدنی ناب و خوشمزه برای تابستان هستید، این نوشیدنی برای شما ایده‌آل خواهد بود.

طرز تهیه شیک بادام زمینی بسیار ساده است. این نوشیدنی سریع آماده شده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. درنظر داشته باشید شما می‌توانید میزان بستنی، کره بادام زمینی یا شکلات و مغز بادام زمینی را به تناسب سلیقه و دلخواه خود کم یا زیاد کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید