یکی از انواع نوشیدنی‌ها شیک‌ها هستند. شیک‌ها بر پایه بستنی تهیه می‌شوند. به‌همین دلیل طعم شیرین و بافت غلیظی دارند. هریک از انواع شیک‌ها طعم منحصربه‌فردی دارد. در این مقاله به آموزش طرز تهیه شیک بادام‌ زمینی پرداخته‌ایم. بنابراین اگر علاقه‌مند به تهیه این نوشیدنی فوق‌العاده خوشمزه هستید، این مطلب را مطالعه کنید. البته توجه داشته باشید که مقادیر گفته‌ شده برای تهیه این شیک مناسب دو نفر درنظر گرفته شده‌ است.

طرز تهیه شیک بادام زمینی

مواد موردنیاز برای تهیه شیک بادام‌ زمینی

  • بستنی وانیلی 8 قاشق غذاخوری
  • کره بادام زمینی 4 قاشق غداخوری
  • شیر 1 فنجان (میزان غلظت این نوشیدنی به مقدار شیر آن بستگی دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود مقدار شیر را کم یا زیاد کنید.)
  • سس کاکائو به مقدار نیاز برای تزئین

طرز تهیه شیک بادام‌ زمینی

مهم‌ترین چیز در طرز تهیه شیک بادام زمینی انتخاب صحیح اندازه‌ها و ترکیب آن‌هاست. برای تهیه آن باید بستنی، کره بادام‌ زمینی و شیر را با هم مخلوط کنید. برای مخلوط کردن این مواد می‌توانید آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید تا به‌خوبی با هم مخلوط شوند. مخلوط‌کن را بیش از چند ثانیه روشن نگذارید، چراکه مخلوط شدن طولانی این مواد باعث گرم شدن بستنی و آب شدن آن می‌شود. با آب شدن بستنی هم شیک شما آبکی شده و بافت شلی پیدا خواهد کرد. در ترکیب بستنی، کره بادام زمینی و شیر دقت کنید بافتی نرم و یک دست داشته باشید.

تزیین شیک بادام زمینی

پس از آماده شدن شیک بادام زمینی، باید آن را در لیوان ریخته و تزیین کنید. برای این کار ابتدا با سس شکلات داخل لیوان را تزیین کنید. مخلوط به‌دست آمده را در لیوانی با ارتفاع مناسب بریزید. هنگام سرو برای تزیین شیک می‌توانید از مقداری مغز بادام زمینی خرد‌شده و بستنی استفاده کنید.

این نوشیدنی هم مانند طرز تهیه اسموتی توت فرنگی بسیار ساده و سریع تهیه می‌شود. بنابراین اگر دنبال یک نوشیدنی ناب و خوشمزه برای تابستان هستید، این نوشیدنی برای شما ایده‌آل خواهد بود.

طرز تهیه شیک بادام زمینی

طرز تهیه شیک بادام زمینی بسیار ساده است. این نوشیدنی سریع آماده شده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. درنظر داشته باشید شما می‌توانید میزان بستنی، کره بادام زمینی یا شکلات و مغز بادام زمینی را به تناسب سلیقه و دلخواه خود کم یا زیاد کنید.