خلاصه مطلب

دیگر وقت آن رسیده بدون رفتن به آرایشگاه، شنیون‌کار خودتان شوید. با آموزش مدل موی پاپیونی به سبک کاغذرنگی دستی به موهایتان بکشید تا در مناسبت‌های خاص بدرخشید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید برای یک دورهمی ساده موهای خود را به با یک مدل سریع و زیبا آماده کنید. برای چنین چیزی نیازی نیست ساعت‌ها وقت خود را در آرایشگاه بگذرانید و هزینه زیادی بابت آن بپردازید. کافی است تنها چند دقیقه زمان بگذارید و این ویدئو را تماشا کنید. ما در این ویدئو نحوه درست کردن مدل موی پاپیونی را به سادگی به شما آموزش داده‌ایم. شما می‌توانید خودتان این مدل ساده را در خانه درست کنید.

وسایل موردنیاز شنیون موی پاپیونی

 • کش مو یک عدد
  کش مو
 • سنجاق سر به تعداد لازم
  سنجاق سر
 • برس مو یک عدد
  برس مو
 • برس پوش دادن مو یک عدد
  برس پوش دادن مو

مراحل آموزش مدل موی پاپیونی

مدل موی پاپیونی یک شنیون محبوب، ساده و دخترانه است. برای دختران خردسال، نوجوان و البته جوان می‌توانید این مدل ساده را انتخاب کنید، اما یادتان باشد هرچه رنگ مو روشن‌تر باشد، جلوه این مدل مو بیشتر خواهد بود.

آموزش مدل موی پاپیونی

1. آراستگی موها

در نظر داشته باشید برای داشتن یک مدل موی زیبا باید قبل از انجام شنیون موهای خود را شسته و به خوبی خشک کنید؛ اگر موی شما فر یا پف‌دار است، موهایتان را با برس گرد و سشوار خشک کنید تا صاف شوند و مدل موی پاپیونی شما به زیبایی به چشم آید.

2. بستن موها

در آموزش شنیون موی پاپیونی به سلیقه خودتان می‌توانید اندازه‌ پاپیون را به دلخواه تعیین کنید. پس از مشخص کردن اندازه‌ مو، با برس دانه‌ریز موها را از بالا شانه بزنید و با استفاده از کش مو یک دم اسبی محکم بالای سر خود ببندید.

3. تقسیم‌بندی مو

بعد از بستن مو 10 سانتی‌متر از موی بسته شده را با کش ببندید و آن را از وسط به دو نیم تقسیم کنید. مانند ویدیو آموزشی انتهای مو را از زیر به درون آن بالا آورید؛ سپس قسمت اضافی موها را مانند مرحله‌ قبلی از بخش میانی از پایین به بالا خارج کنید. اگر حجم موی شما کم است می‌توانید با پرس از زیر به موهایتان پوش دهید تا پاپیون موی زیباتری داشته باشید.

4. ساخت مدل موی پاپیونی

به پاپیون ساخته شده با دستتان به سمت بالا حالت دهید. حالا همه‌ موها را با کش بسته و کش را سفت ببندید. در قدم بعدی باید حالت پاپیون را منظم کرده و یک بخش کوچک از موها را برای ساخت نهایی پاپیون به بالا ببرید و با سنجاق آن را زیر پاپیون بپوشانید. در آخر می‌توانید پاپیون را با مروارید یا گیره نگینی تزیین کنید.

اگر موهای لختی دارید، درست کردن مدل موی پاپیونی برایتان کمی دشوار خواهد بود؛ اما با کمی ژل و تافت می‌توانید به موها حالت دهید.

آموزش مدل موی پاپیونی

block.php
اشتراک گذاری:
نظرات (1)

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید