خلاصه مطلب

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر جشن تولد، انتخاب کیک تولد است. خیلی از افراد برای کم کردن دغدغه تقسیم کیک و… به جای تهیه کیک تولد، با استفاده از کاپ کیک، مراسم تولد را برگزار می‌کنند. اگر شما هم از این افراد هستید، برای تزیین کاپ کیک تولد، این مطلب را از دست ندهید.

برای گرفتن یک جشن تولد کوچک یا بزرگ مهم‌ترین موضوع و دغدغه اندازه، شکل و جزییات مربوط به کیک تولد است. افراد زیادی دوست دارند کیک‌تولد را درخانه درست کنند، زیرا هم از نظر کیفیت و عدم داشتن مواد افزودنی راه مطمئن‌تری است و هم از نظر اقتصادی به‌صرفه و کم‌هزینه‌تر از خرید کیک تولد از قنادی خواهد بود. پخت کیک به زمان زیادی نیاز دارد، اما شما با استفاده از روش درست کردن کیک تولد با کاپ کیک خیلی ساده و در کم‌ترین زمان می‌توانید کیک‌تولد زیبا و خوشمزه درست کرده و از آن لذت ببرید. در ادامه با کاغذرنگی همراه باشید تا در چند مرحله دو کیک جذاب را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه کیک تولد با کاپ کیک (طرح خرگوش)

این کیک خرگوشی برای یک دورهمی صمیمانه یا تولد کودکانه انتخاب بسار خوبی خواهد بود. شما می‌توانید این کیک را با رنگ‌های مختلفی درست کنید تا با تم تولدتان هماهنگی داشته باشد.

مواد موردنیاز برای کاپ کیک خرگوشی (برای 5 نفر)

 • 11 عدد
  کاپ کیک
 • 500 گرم
  خامه
 • 1 قاشق مرباخوری
  طمع دهنده مصنوعی توت‌فرنگی
 • 2 قاشق‌غذاخوری
  وانیل
 • 1 شیشه
  کرم کاکائو( ترجیحا نوتلا)
 • به مقدار لازم
  رنگ غذا (قرمز)
 • به مقدارلازم
  شکر

مراحل کیک تولد با کاپ کیک خرگوشی

برای درست کردن کیک تولد با کاپ کیک در مرحله اول باید کیک‌ها را با چیدمان زیر کنار هم قرار دهید. یک کیک وسط قرار گرفته و شش کیک اطراف آن قرار می‌گیرد. حالا شش کیک دیگر را در دو ردیف سه تایی به عنوان گوش‌های خرگوش بالای سر آن قرار دهید. با همین چیدمان ساده کاپ کیک‌ها شکل خرگوش تکمیل خواهد شد.

طرز تهیه کیک تولد با کاپ کیک

پس از آنکه کیک‌ها را کنار هم قرار دهید، وقت آن است که خامه‌ها را ترکیب و کیک را تزیین کنید. برای این کار ابتدا باید 50 گرم از خامه‌ را جدا کرده و با رنگ مجاز غذا و طعم‌دهنده مصنوعی به آن رنگ و طعم دیگری بدهید.

در آخر مقدار کمی شکر هم به خامه افزوده و همه این ترکیبات را با هم‌زن به‌ خوبی مخلوط کنید. حالا باقی‌مانده خامه‌ها را در یک ظرف دیگر ریخته و به آن وانیل اضافه کنید.

کیک تولد با کاپ کیک به زبان ساده

چیدمان کیک تولد با کاپ کیک تمام شد و حالا نوبت تزیین کیک است. با استفاده از قیف خامه‌های وانیل‌دار را روی همه قسمت‌های کیک بریزید. روی سطح کیک را به خوبی با خامه سفید بپوشانید. پس از کشیدن خامه سفید، خامه‌های توت‌فرنگی را مانند تصویر روی گوش‌ها و بینی خرگوش بریزید. برای تکمیل صورت خرگوش باید با خامه شکلاتی چشم‌ها، دهان و سبیل خرگوش را بکشید.

کیک تولد خرگوشی شما با کاپ کیک آماده است. برای آنکه کیک کاملا آماده شده و خامه آن جا بیفتد، کافی است کیک را 30 دقیقه درون یخچال قرار دهید تا خنک شود.

اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که طعم دل‌نشین کاکائو را به طعم‌های دیگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید به جای آنکه خامه سفید را زیر طرح قرار دهید، از خامه شکلاتی برای سطح اصلی استفاده کنید.

کیک تولد خرگوشی با کاپ کیک

طرز تهیه کیک تولد با کاپ کیک (لباس میکی موس)

این کیک کاملا تم دخترانه دارد و برای تولدهای دخترانه مناسب است. برای درست کردن این کیک هم اگر حساسیتی به شباهت با لباس میکی موس ندارید، می‌توانید از رنگ‌های دیگری استفاده کنید.

مواد موردنیاز برای کاپ کیک میکی موس (برای 8 تا 10 نفر)

 • 22 عدد
  کاپ کیک
 • 1200 گرم
  خامه
 • شکر به مقدار لازم
  شکر
 • 2 قاشق غذاخوری
  رنگ غذا قرمز
 • 5 قاشق غذاخوری
  طعم دهنده توت‌فرنگی
 • 2 قاشق غذاخوری
  کرم کاکائو

مراحل کیک تولد با کاپ کیک میکی موس

در قدم اول باید چیدمان کاپ کیک‌ها را با شکل زیر کامل کنید. در پایین‌ترین سطح ظرف 5 عدد، 4 عدد، 3 عدد، 2 عدد و باز هم 2 عدد کاپ کیک را به شکل ردیفی کنار هم بچینید. بخش بالایی طرح را هم باید دقیقا مطابق با شکل زیر کامل کنید.

کیک تولد با کاپ کیک لباسی

در ادامه مراحل برای درست کردن این کیک باید خامه‌ها را در یک  ظرف بریزید و شکر به آن اضافه کنید. سپس کمی از آن بچشید، اگر شیرینی خامه کافی بود، 30 گرم از آن را جدا کنید و کنار بگذارید. طعم‌دهنده توت‌فرنگی را همراه رنگ غذا به باقی‌مانده خامه‌های درون ظرف اضافه کنید و با استفاده از هم‌زن آن ها را باهم مخلوط کنید تا یک دست شوند.

با استفاده از قیف تمام سطح کیک ‌تولد را با خامه قرمز بپوشانید. سپس خامه های سفید را درون قیف ریخته و ماننده تصویر لباس را تزیین کنید. کرم کاکائوها را داخل قیف بریزید و مانند تصویر زیر یک کمربند در قسمت ردیف‌های دوتایی کاپ کیک درست کنید. کیک تولد با کاپ کیک خیلی آسان و سریع آماده شد. آن را در یخچال قرار دهید و پس از 30 دقیقه نوش جان کنید.

پس از هر بار استفاده از قیف آن را تمیز بشویید و اجازه دهید خشک شود.

آموزش درست کردن کیک تولد با کاپ کیک

ایده‌هایی برای تزیین کاپ کیک

اگر هنوز مطمئن نیستید برای تزیین کاپ کیک از چه طرحی استفاده کنید، شکل‌ها و طرح‌های زیر می‌توانند به شما ایده بدهند.

اگر به نوع دیگری از کیک یا دسر هم علاقه دارید، طرز تهیه کیک ردولوت یا مخمل قرمز را حتما بخوانید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید