خلاصه مطلب

قهرمانان یک مجموعه تلویزیونی است که توسط تیم کرینگ و شبکۀ NBC در ژانر علمی تخیلی ساخته شده. این سریال شامل 84 قسمت در پنج فصل می‌شود که داستان انسان‌هایی با قدرت‌های فرا انسانی را روایت می‌کند. ما در این مطلب از کاغذرنگی سریال قهرمانان را مورد برسی قرار می‌دهیم.

سریال قهرمانان یک مجموعه‌ تلویزیونی علمی‌-تخیلی و ابرقهرمانی‌ محسوب می‌شود که توسط «تیم کرینگ» ساخته شده است. این سریال محصول آمریکا بوده و در قالب جلدهای متنوع، در پنج فصل و ۸۴ قسمت از شبکه‌ی NBC این کشور، پخش شده است. داستان سریال به سبک داستان‌های کمیک آمریکایی است. افرادی در این سریال روایت می‌شوند که قدرت‌های ویژه و خارق‌العاده‌ای را در خود کشف می‌کنند و این توانایی‌ها زندگی روزمره این شخصیت‌ها را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. همچنین این سریال افتخارات متعددی ازجمله نامزدی دو جایزه‌ی گلدن‌گلوب را دارد. برای آشنایی با آن همراه کاغذرنگی باشید.

قهرمانان

سریال قهرمانان یک مجموعه تلویزیونی در ژانر علمی تخیلی است که توسط تیم کرینگ و شبکۀ NBC ساخته شد. این سریال داستان زندگی افرادی را روایت می‌کند که قدرت‌های فرا انسانی و فوق‌العاده خود را کشف کرده‌اند. سریال قهرمانان اولین بار در اوایل سال 2006 بخش شد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد. سریال قهرمانان در برگرفته 5 فصل و شامل 84 قسمت می‌شود.

فصل اول تا چهارم سریال قهرمانان به ترتیب در اوت 2007، اوت 2008، سپتامبر 2008 و سپتامبر 2009 منتشر شد. پس از پایان فصل چهارم این مجموعه NBC به‌طور رسمی این پروژه را منحل کرد و در 24 سپتامبر 2015 ان‌بی‌سی اعلام کرد فیلم برداری فصل جدید سریال قهرمانان تحت عنوان تولد دوباره آغاز شده و ادامه خواهد داشت.
 • کارگردان: تیم کرینگ
 • نویسنده: تیم کرینگ
 • موضوع: علمی تخیلی
 • سال تولید: 2006
 • رده سنی: بزرگ‌سالان
 • کشور سازنده: آمریکا

بازیگران

نمایش همه
 • جک کولمن
 • سانتیاگو کاباررا
 • هیدن پنیتیر
 • کریستن آن بل
 • ماسای اوکا

نحوه‌ خلق و شکل‌گیری سریال قهرمانان

ایده‌ سریال قهرمانان، توسط «تیم کرینگ» در اوایل سال ۲۰۰۶ شکل گرفت. او پیش‌تر با شبکه‌ NBC کار کرده بود، اکنون قصد ساخت یک مجموعه و یک حماسه‌ بزرگ گروهی را داشت تا بتواند با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار کند. تیم کرینگ دنبال ساخت یک سریال شخصیت‌محور بود تا شخصیت‌های ویژه و قدرتمند آن، مانند یک ابرقهرمان بتوانند جهان را نجات دهند.

سریال قهرمانان

بنابراین با تهیه‌کننده‌ باتجربه‌ سریال لاست یعنی «دامون لیندلوف» که سه سال با وی در یک پروژه همکاری داشت، درباره مسائل مختلف این سریال جدید مشورت کرد. سپس ایده‌ قهرمانان را به شبکه‌ی NBC ارائه داد که با استقبال این شبکه مواجه شد. با انتخاب گروه‌های کارگردانی و نویسندگی، تولید فصل اول سریال بانام «جلد اول: پیدایش» در قالب ۲۳ قسمت رسما آغاز شد.

زمانی‌که گروه نویسندگان روی یک قسمت کار می‌کردند، هر نویسنده یک شخصیت را به دست گرفت و صحنه‌های منفرد پیرامون آن شخصیت را نوشت. این داستان‌ها سپس ترکیب شده و در اختیار نویسنده‌ نهاییِ فصل قرار ‌گرفت. این سیستم به هر نویسنده این امکان را می‌داد که در هر قسمت مشارکت داشته باشد و تیم نویسندگی را قادر می‌ساخت فیلمنامه‌ها را زودتر به پایان برسانند. بنابراین گروه فیلمبرداری می‌توانستند صحنه‌های بیشتری را در یک منطقه فیلمبرداری کنند.

سریال قهرمانان

فصل دوم «جلد دوم: نسل‌ها» نام‌گذاری شد. تنها ۱۱ قسمت از ۲۴ قسمت برنامه‌ریزی شده‌ این فصل تولید شده بود که با اعتصاب گروه نویسندگان آمریکا متوقف شد. این امر تولیدکنندگان را با چالش‌های جدی مواجه کرد. داستان فصل سوم نیز با مشکلاتی مواجه شد و در نهایت داستان فصل چهارم به فصل سوم انتقال پیدا کرد. این فصل در قالب دو جلد و در دو مرحله پخش شد. جلد سوم «تبهکاران» نام‌گذاری شد که از ۱۳ قسمت تشکیل شده بود. بخش دوم این فصل نیز با نام «جلد چهارم: فراری» به عنوان یک مجموعه ۱۲ قسمتی روی آنتن رفت.

سریال قهرمانان

در دسامبر سال ۲۰۰۸، «برایان فولر» قراردادی ۲ ساله امضا کرد. او با شروع قسمت بیستم از فصل سه، به گروه نویسندگی پیوست و نقشی اساسی در نوشتن و کارگردانی ادامه‌ سریال داشت. در نوامبر ۲۰۰۸، مدیران شبکه‌ NBC در واکنش به پایین آمدن رتبه‌های اخیر سریال، «جسی الکساندر» و «جف لوب» را اخراج کردند. همچنین به طرفداران سریال وعده‌ فصل چهارمی متفاوت را دادند.

فصل چهارم معروف به «جلد پنجم: رستگاری»، از ۱۸ قسمت تشکیل شد که در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ پخش شد. بااینکه قرار بود فصل جدید تولید شود، به دلایل مختلف ساخت آن متوقف شد، اما در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵، پس‌از پنج سال انتظار مخاطبان، شبکه‌ NBC اعلام کرد که فصل بعدی مجموعه را مجدد تحت نام «جلد ششم: تولد دوباره» ادامه خواهد داد.

سریال قهرمانان

پیکربندی داستان سریال

داستان قهرمانان به‌گونه‌ای طراحی شده که چندین داستان اصلی و داستان‌های فرعی متعدد در چینش سریال دیده می‌شوند. با گسترش آرام داستان اصلی و معرفی شخصیت‌ها به مخاطب، داستان‌های فرعی نیز باهدف کامل شدن داستان اصلی، به آن اضافه شده و به‌ نوعی آن را پوشش می‌دهند. هر یک از شخصیت‌های اصلی باگذشت زمان ویژگی خود را پیدا می‌کند و حین توسعه یافتن به‌طور جداگانه، در طی داستان به یکدیگر ارتباط داده می‌شوند.

پیدایش؛ فصل اول سریال قهرمانان

داستان درباره شخصیت‌هایی ا‌ست که ابتدا زندگی معمولی و آرامی دارند، ولی به‌تدریج نیروهای خارق‌العاده‌ای در خود پیدا می‌کنند. با کشف این ویژگی‌ها و قدرت‌ها، به‌طور ناخودآگاه زندگی این افراد دچار تغییراتی می‌شود. این افراد با اتحاد یکدیگر، یک مرکز مبارزاتی برای سوءاستفاده از این توانایی‌ها تشکیل می‌دهند. ازطرفی چند نفر درحال تحقیق و مطالعه روی این توانایی‌ها هستند.

یکی از این پژوهشگران ژنتیکی که ادامه‌دهنده‌ پروژه‌های تحقیقاتی ناتمام پدرش است، نماینده‌ ارشد یک سازمان مخفی ا‌ست که وظیفه‌ آن‌ها کنترل و در صورت لزوم، کشتن افرادی با این توانایی‌هاست. یکی از این شخصیت‌ها که قابلیت ترسیم نقاشی وتحقق آن را دارد، نابودی دنیا را ترسیم می‌کند. هریک از قهرمان‌ها زمان کوتاهی را برای رویارویی با توانایی‌های خود دارند، بنابراین باید هریک از آن‌ها در آینده‌ای نزدیک سهم خود را برای جلوگیری از نابودی جهان ادا کند.

فصل دوم؛ نسل‌ها

فصل دوم حدودا چهار ماه پس ‌از اتفاقات فصل اول آغاز می‌شود. داستان این فصل درباره ویروس خطرناکی ا‌ست که محققان از سال‌ها قبل آن را برای آزمایش تأثیرات خاصی روی انسان و فرا انسان‌ها تولید کرده‌اند، که اکنون به‌صورت یک سلاح درآمده است. قهرمانان با نیروهای خارق‌العاده‌ی خود و با کمک یکدیگر برای نابودی این ویروس و جلوگیری از گسترش آن در سرتاسر جهان تلاش می‌کنند.

تبهکاران؛ فصل سوم سریال قهرمانان

در این فصل سیاست‌مداری بدذات و قدرتمند، دارای قابلیت منحصربه‌فردی ا‌ست که با گرفتن جان افراد قدرت زیادی به دست می‌آورد. در این فصل داستان‌های جانبی با داستان اصلی گره خورده و باعث می‌شوند او در ادامه‌ مقاصد خود با مشکلات زیادی مواجه شود. در این بین حوادث پیچیده‌‌ دیگری نیز رخ می‌دهند.

فصل سوم سریال قهرمانان

فصل چهارم؛ فراری

شروع داستان این فصل سریال قهرمانان حدودا شش هفته پس ‌از حوادث فصل سه ادامه پیدا می‌کنند. قهرمانان سعی دارند به زندگی عادی بازگردند اما شخصیتی وارد داستان می‌شود که برخلاف نیتی که از خود بروز می‌دهد، به دنبال جذب و کسب قدرت‌های بیشتر است و در این بین قصد کشتن انسان‌های بی‌گناه را دارد. درگیری‌ها در این فصل نیز بالا می‌گیرد.

فصل پنجم سریال قهرمانان

داستان فصل پنجم حول محور حادثه‌ تروریستی ۱۴ ژوئن ۲۰۱۴ و بمب‌گذاری در ایالت تگزاس آمریکا می‌چرخد. چند سال از فصل چهارم گذشته و تقریبا همه انسان‌ها از وجود افرادی با قابلیت‌های ویژه مطلع هستند. این حادثه توسط دولت به افراد دارای قدرت نسبت داده شده و دولت به دستگیری و کشتار این انسان‌ها اقدام می‌کند. حوادث عجیب و بسیاری در ادامه‌ این فصل رخ می‌دهد.

فصل پنجم سریال قهرمانان

برخی از بازیگران این سریال آمریکایی

در بخش بازیگران اصلی که بیشترین حضور را در فصول مختلف سریال داشته‌اند، می‌توان به جک کولمن، ماسای اوکا، گرگ گرانبرگ، آدریان کیوان‌پاسدار، هیدن پنیتیر، میلو ونتیمیگلیا و سندهیل رامامورثی اشاره‌ ویژه‌تری کرد که با بازی در آن به شهرت رسیدند.

همچنین بازیگران بسیار دیگری همچون جیمز کایسون‌لی، کریستین رز، دانیا رامیرز، نوحا گری-کیبی، لئونارد رابرتس، الی لارتر، دانا دیویس، دیوید آندرس، رابرت نپر، رایان گازمن، روبی کی، کریستن بل، دانیکا یاروش، کی‌کی سوکزین و بسیاری دیگر در برخی از فصول سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

اگر شما هم این سریال تماشایی را دیده‌اید، نظرتان را درباره آن با سایر مخاطبان کاغذ رنگی در میان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید