خلاصه مطلب

دمنوش گل گاو زبان از جمله دمنوش‌های خوش طعم با خواص دارویی است و از نظر پزشکی می‌تواند تاثیرات مثبتی روی جسم و روح شما داشته باشد. درست کردن این دمنوش کار بسیار آسانی است و برای درست کردن آن فقط کمی صبر را باید چاشنی کارتان کنید. اگر دوست دارید طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان را یاد بگیرید، در ادامه با کاغذرنگی همراه باشید.

طعم بی‌نظیر، شادی و آرامش چیزی است که باید بعد از نوشیدن دمنوش گل گاو زبان انتظارش را داشته باشید. این دمنوش فقط یک نوشیدنی ساده نیست، بلکه از نظر پزشکی می‌تواند تاثیرات مثبتی روی جسم و روح شما داشته باشد. بنابراین اگر طرز تهیه گل گاو زبان را بلد نیستید، در این مطلب از کاغذ رنگی با ما همراه باشید تا آن را بیاموزید؛ چراکه نوشیدن یک فنجان از آن می‌تواند روز شما را بسازد. پس آموزش تهیه آن می‌تواند برایتان مفید باشد.

دمنوش گل گاو زبانی که با مواد زیر آماده می‌کنید، برای دو نفر کافیست. بنابراین اگر قصد تهیه گل گاو زبان برای افراد بیشتری دارید، به همین نسبت مواد اولیه را زیاد کنید.

مواد لازم برای دمنوش گل گاو زبان

 • 2 قاشق غذاخوری
  گل گاو زبان
 • 1 قاشق غذاخوری
  سنبل الطیب
 • آب 3 لیوان
  آب
 • یک عدد
  قوری متوسط

طرز تهیه گل گاو زبان

پیش از هرچیز برای آماده کردن این دمنوش باید سه لیوان آب را داخل یک کتری ریخته و روی اجاق قرار دهید تا دمای آب به نقطه جوش برسد. وقتی آب جوش آماده شد، آن را همراه گل گاو زبان و سنبل الطیب داخل قوری بریزید.

قوری را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی شعله کم اجاق گاز قرار دهید تا خوب دم بکشد. اگر وارمر قوری دارید، می‌توانید برای طرز تهیه گل گاو زبان به‌ جای شعله اجاق، قوری را روی وارمر قرار دهید. اگر هم برای روزهای سرد زمستان دمنوش گل گاو زبان درست می‌کنید، بهتر است قوری را روی بخاری قرار دهید، به این شکل دمنوش شما بهتر دم کشیده و جا افتاده‌تر می‌شود.

درست کردن دمنوش گل گاوزبان

اگر قوری حاوی گل گاو زبان را روی شعله مستقیم قرار می‌دهید، تا آخرین حد زیر آن را کم کنید و اجازه دهید دمنوش مدت بیشتری را با حرارت کم بگذراند و آماده شود؛ چراکه دمای زیاد برای آماده کردن سریع نوشیدنی گل گاو زبان باعث تغییر طعم و بوی آن خواهد شد.

بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دمنوش گل گاو زبان آماده است. آن را با چند تکه نبات شیرین و خوش‌طعم کنید یا اگر دنبال خواص بیشتری هستید، با یکی دو قاشق عسل میل کنید. یادتان باشد اگر قصد دارید دمنوش گل گاو زبان با عسل را نوش جان می‌کنید، بگذارید دمای دمنوش کم شود و سپس عسل را اضافه کنید. به این شکل خواص درمانی عسل نیز از بین نخواهد رفت.

دمنوش گل گاوزبان

اگر روزهای پر تنش و بحرانی را سپری می‌کنید، نوشیدن دمنوش گل گاو زبان می‌تواند از شدت اضطراب شما کم کند. بنابراین به جای استفاده از داروهای شیمیایی، این دمنوش را آماده کرده و بنوشید تا تاثیرات آرامبخش آن شما را شگفت‌زده کند.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید