خلاصه مطلب

در روابط عاشقانه مشکلات زیادی وجود دارد که از مهم‌ترین این مشکلات می‌توان به، عادت‌های بد و اشتباه اشاره کرد. در اکثر روابط همین عادت‌ها مشکلات زیادی ایجاد میکنند. آیا می‌دانید چه راه‌کارهایی برای رفع این مشکلات وجود دارد؟ در این مطلب به برسی این موضوع پرداخته‌ایم.

به‌طورمعمول افراد در رابطه‌‌ های عاشقانه، خود را در فرد مقابلشان محو می‌کنند. این اتفاق تا آنجا پیش می‌رود که آن‌ها دیگر توجهی به خودشان ندارند. آن‌ها در روابط اولیه خود وابستگی بسیار زیادی به طرف مقابل پیدا می‌کنند. مجذوب او می‌شوند.، علاقه‌های خود را فراموش می‌کنند و متوجه نیستند چه لطمه بزرگی به وجود خود می‌زنند. در این متن قصد داریم پنج عادت اشتباه رایج که نباید در رابطه‌‌هایتان تکرار کنید را در کاغذ رنگی مطرح کنیم.

 برای مراقبت از خود، از بقیه اجازه بگیرید

کمی که در راه پیشرفت تمام وجوه زندگی پیش بروید، متوجه می‌شوید مراقبت از خود مهم‌ترین عنصر برای جلو‌گیری از پسرفت است. اگر خود را در طول روز در اولویت اول قرار ندهید، بزرگترین اشتباه را مرتکب شده‌اید. زمانی که تنها هستید یا زمانی‌‌ که رابطه‌‌های متعددی را تجربه می‌کنید، بهتر شدن باید اولویت اصلی تمام زندگیتان باشد.

جریان مراقبت از خود، مانند نجات افراد در یک هواپیمای در حال سقوط است. اگر فرد قصد نجات تمام مسافران را هم داشته باشد؛ تا زمانی‌ که ماسک اکسیژن را استفاده نکند، نمی‌تواند دیگران را نجات دهد. پس فقط بیهوده تلاش می‌کند.

اولین عادت اشتباه که باید آن را ترک کنید، توجه نکردن به خود است. شما باید خود را در اولویت اول همه زندگیتان قرار دهید. مثلا به تماشای نمایش‌های مورد علاقه خود بروید. نقاشی بکشید، موسیقی گوش کنید و هیچ‌گاه خود را محدود به حضور دیگران نکنید.

اهمیت به خود عادت اشتباه در رابطه

 برای وقت‌گذرانی با هم، حدی قائل نباشید

اعتدال بهترین سنجش برای وقت گذرانی‌های شماست. حتی اگر کنار هم بودن، بهترین حال در تمام عمرتان را برای شما رقم می‌زند؛ باز هم باید به این خوشی چند روز مرخصی بدهید. با هم بودن و لذت از حضور هم بسیار خوب است؛ اما تا جایی ‌که مانع استقلال در عملکرد و باعث اختلال در ذهن شما نشود. شما باید فضایی برای ارزیابی اهدافتان، رویا‌ها و عملکردتان داشته باشید. پس عادت اشتباه بیش از حد با هم بودن را کنار گذاشته و در روز‌های مرخصی به سرگرمی‌ها، یادگیری مطالب جدید و خودمختاری خود احترام بگذارید.

به هویت خود اهمیت بدهید که بهترین خوشبختی در تمام جهان است.

زندگی شخصی در رابطه عادت اشتباه در رابطه

 همه افراد زندگیتان را فدای یک نفر کنید

بعضی افراد زمان ازدواج یا دوستی با یک شخص، همه خانواده، نزدیکان و رفقای خود را فراموش کرده و فقط به یک نفر می‌اندیشند. آن‌ها تمام وقت خود را فقط با همان یک نفر پر می‌کنند و از او انتظار رفع تمام نیاز‌هایشان را دارند. این عادت اشتباه می‌تواند آسیب زیادی به روابط اجتماعی شما وارد کند. چراکه نه دوستان و نه خانواده نمی‌توانند جای یکدیگر را در زندگی شما پر کنند و شما به هر دوی آن‌ها احتیاج دارید. به عبارت دیگر باید در طول زندگی خود از برقراری ارتباط فقط با یک نفر به شدت بپرهیزید.

ارتباط با دیگران در رابطه عادت اشتباه در رابطه

 عادت اشتباه اینکه همه وقتتان را با هم بگذرانید!

شاید شما هم از آن افراد هستبد که همه وقت‌تان را با یک نفر پر کرده و او را پایان تمام راه‌های عالم می‌دانید. با این کار شما احساس ضعف و خود کم‌بینی را به خودتان هدیه می‌دهید. فراموش نکنید همیشه با هم بودن باعث ایجاد علاقه نمی‌شود، گاهی باید دوری کرد تا فرد در دلتنگی ابرازعلاقه کند.

برای مثال فردی که قصد رفتن به سفر کاری دارد، احتیاجی به همراهی دیگری نخواهد داشت. پس بیهوده مزاحم یکدیگر نشوید و برای کار‌های خود به وجودتان اعتماد داشته باشید. ترک این عادت اشتباه به شما کمک می‌کند اعتمادبه‌نفس و شخصیت محکم‌تری داشته باشید.

کمبود اعتماد به نفس عادت اشتباه در رابطه

 فردی را که اهمیتی به شما نمی‌دهد، در اولویت اول بگذارید

دوستی با افرادی که وجودتان هیچ اهمیتی برایشان ندارد؛ از دوستی با درخت بدتر است. هرگاه در رابطه‌‌های خود احساس بی تعهدی و بی‌توجهی کردید، مشکلتان را بروز دهید تا رفع شود. همیشه با کسی دوست شوید که به شما علاقه داشته باشد. دراین‌صورت شما به طور حتم فرد بهتری را برای دوستی پیدا خواهید کرد.

بودن با افرادی که برای شما ارزشی قائل نیستند، شما را نابود می‌کند، از ارزش شما کم می‌کند و خوشبختی را از شما می‌گیرد. درمقابل اگر فردی برای شما ارزش قائل شود و حرف و نظر شما را محترم بشمارد؛ می‌توانید زندگی را کنار او جست‌وجو و همراهی کنید.

بی اهمیتی نسبت به افراد بی ارزش عادت اشتباه در رابطه

عادت اشتباه اصلاح‌پذیر است

در زندگی خود همیشه و همه جا برای خود ارزش قائل شوید. منظور از این جمله غرور یا اعتمادبه‌نفس بیش از حد نیست؛ بلکه شما باید به‌صورت واقع بینانه عمل کنید. ضعف و اشتباهات خود را با تلاش و کمک از دیگران رفع کنید و نقاط قوت را برای خود حفظ کنید. در زندگی همیشه جانب اعتدال را حفظ و تندروی یا کندروی نداشته باشید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید