خلاصه مطلب

کتاب پیشگویی اثری از سیلویا براون نویسنده و پیشگوی آمریکایی است که با موضوع ماورالطبیعه نوشته شده. این کتاب سال 2008 انتشار یافت و سال 87 شمسی توسط دکتر عباسعلی زارعی ترجمه شد. ما در این مطلب از کاغذرنگی به برسی کتاب پیشگویی سیلویا پرداخته‌ایم.

در روزهای ابتدایی شیوع کرونا کیم کارداشیان، بازیگر و مدل آمریکایی، در مصاحبه‌ای اعلام کرد در کتابی به‌ نویسندگی سیلویا براون خبری از این پاندمی خوانده بود. این مصاحبه باعث شد در مدتی کوتاه همه توجه‌ها به این کتاب جلب شود. چای تعجبی ندارد که پس از آن کتاب پیشگویی مانند کتاب شدن به یکی از آثار پرفروش در جهان تبدیل شد. نقدهای زیادی به این کتاب و نویسنده آن مطرح شده که تقریبا می‌توان همه آن‌ها را درست و به‌جا تلقی کرد.

فرقی نمی‌کند کتابخوان حرفه‌ای هستید یا به تازگی قدم در دنیای پر رمزوراز کتاب‌ها گذاشته‌اید؛ خواندن این کتاب تجربه‌ای جالب برای شما خواهد بود که دست‌کم شما را با نظرات نویسنده درباره حوادث آینده آشنا می‌کند. در این مطلب از کاغذ رنگی با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی کتاب پیشگویی بپردازیم.

پیشگویی

کتاب پیشگویی اثری از سیلویا براون نویسنده و پیشگوی اهل آمریکا است. در این کتاب نویسنده بیشتر در مورد رقابت‌های هسته‌ای، صلح در منطقه خاورمیانه و تلاش برای درمان سرطان صحبت می‌کند. کتاب پیشگویی سیلویا را دکتر عباسعلی زارعی ترجمه کرده و در سال 2008 توسط انتشارات سایه گستر و مهرگان دانش منتشر شد.

سیلویا یک مسیحی معتقد بوده و کتاب‌های مقدس و دینی دیگری را نیز خوانده است. به‌همین‌دلیل در ابتدای کتاب با قدرت پیامبران الاهی مانند حضرت عیسی و داوود آشنا می‌شوید. همچنین نویسنده در این کتاب به تاریخ پیشگویی نیز اشاره کرده است.
 • نویسنده: سیلویا براون
 • سال انتشار: 2008
 • مترجم: عباسعلی زارعی
 • ناشر: انتشارات سایه گستر و مهرگان دانش

مشخصات کتاب پیشگویی

کتاب پیشگویی سال 2008 منتشر شد؛ سیلویا براون نویسنده و پیشگوی معروف آمریکایی، این اثر را نوشته است. سال 87 شمسی بود که دکتر عباسعلی زارعی آن را به زبان فارسی ترجمه کرد و برای نشر به انتشارات سایه گستر و مهر دانش سپرد. این کتاب در 334 صفحه و قطع شومیز به نگارش درآمده و منتشر شده است. برای خرید کتاب پیشگویی سیلویا براون باید بودجه‌ای حدود 60 هزار تومان کنار بگذارید.

اگر می‌خواهید همه جا این کتاب را همراه خود داشته باشید و آن را با هزینه‌ای کم بخرید، احتمالا کتاب‌های الکترونیکی ایده‌ای بهتر برای شما هستند. به نسخه الکترونیکی پیشگویی سیلویا براون با قیمت 20 هزارتومان در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های تخصصی کتاب دسترسی خواهید داشت. این کتاب را در ژانر ماورالطبیعه نوشته‌اند؛ بنابراین کاملا طبیعی است که مخاطبان به‌ خصوصی داشته باشد. سیلویا براون بعد از اینکه تاریخ پیشگویی را از ادیان تا اشخاص موردبررسی قرار می‌دهد، زمینه را برای بیان پیشگویی‌های خود فراهم می‌کند.

پیشگویی با سحر و جادو تفاوت زیادی دارد.

نوسترآداموس، یکی از برجسته‌ترین پیشگوهای تاریخ، در نامه‌ای به فرزندش می‌گوید: «پیش از هر چیز از سحر و جادو که کتاب مقدس آن را نکوهش کرده، بپرهیز و فقط به کار ستاره‌شناسی و نجوم سرگرم باش؛ زیرا من با آن توانستم پیشگویی‌های خود را ترتیب دهم.»

برخی انسان‌های روحانی در لحظاتی خاص امکان پیشگویی حوادث آینده را دارند؛ اما اکثرا به‌طورمستقیم به آن اشاره نمی‌کنند.

کتاب پیشگویی سیلویا براون

فهرست پیشگویی سیلویا براون

کتاب پیشگویی سیلویا براون در 10 فصل تدوین شده است؛ این فصول به‌قرار زیر هستند:

 • ارتباط ابدی ما با پیغام‌های ماورایی
 • پیغام‌آور ماورایی چیست
 • این پیغام‌ها از کجا به زمین صادر می‌شوند
 • زمین و بوم‌شناسی زمین
 • آب‌وهوا و شرایط محیطی زمین
 • سفر در فضا توسط انسان‌ها و آدم فضایی‌ها
 • دیدگاه جامعه در سیاست و اقتصاد
 • دیدگاه جامعه در مذهب
 • دیدگاه جامعه در نظام آموزشی
 • دیدگاه جامعه در تکنولوژی
نقد و بررسی کتاب ها

نقدهای مطرح‌شده به کتاب پیشگویی

نقدهای مربوط به کتاب پیشگویی با زندگی خود نویسنده درهم آمیخته‌اند. سیلویا براون به‌ گفته خودش یک واسطه روحی است که می‌تواند ارتباطی میان انسان‌ها و عالم ماورای طبیعت برقرار کند. او در زمینه‌های مختلفی اعم از رویدادهای طبیعی، اتفاقات تاریخی و پرونده‌های جنایی پیشگویی‌هایی انجام داده که جنجال‌برانگیز بوده‌اند.

بعضی از این پیشگویی‌ها کاملا غلط از آب درآمدند. برای مثال براون در سال 2002 به والدین پسری 11 ساله گفت که فرزندشان به‌دست مردی سیاه‌پوست با موهای بافته شده دزدیده شده و به قتل رسیده است. پنج سال بعد فرزند آن‌ها زنده و سالم پیدا شد.

بعدها نیروی پلیس فهمید فردی سفیدپوست با موهای کوتاه این دزدی را انجام داده است. با توجه به این موضوع نباید خیلی به پیشگویی‌های سیلویا اتکا کرد. مطالعه کتاب پیشگویی سیلویا براون می‌تواند برای آشنایی با نظرات نویسنده و تفکر درباره آن‌ها مفید باشد؛ اما مقبولیت همه این پیشگویی‌ها موردتایید کسی نیست.

نقد و بررسی کتاب ها

بریده‌هایی از کتاب پیشگویی سیلویا براون

در این بخش از معرفی کتاب پیشگویی سیلویا براون چند پاراگراف از کتاب را خواهید خواند تا برای خرید و مطالعه آن بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

 • تا سال 2020 مردم بیش‌ از هر زمان دیگری در اماکن عمومی، از ماسک‌های جراحی و دستکش‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند. علت این کار شیوع یک بیماری شدید شبیه ذات‌الریه است که به ریه‌ها و نای حمله می‌کند. این بیماری به‌ شدت در برابر درمان مقاوم است. این بیماری به‌طور ویژه‌ای گیج‌کننده خواهد بود؛ چرا که بعد از آنکه در یک زمستان ترس و وحشت مطلق ایجاد می‌کند، تا 10 سال بعد کاملا ناپدید می‌شود. هم منبع این بیماری و هم درمان آن اسرارآمیز هستند.
 • در دهه آینده ستاره‌ای که شما آن را شهاب‌سنگ می‌نامید، در پاسخ به درخواست کمک مادر به زمین خواهد آمد. آن‌ها از آسمان با چنان نیرویی به زمین می‌خورند که اتفاقات بیرونی و درونی بسیاری رخ خواهد داد. در نتیجه این تاثیرات زمین حرکت خواهد کرد و آتشی مقدس (همان منشاء زندگی مادر) به جنبش در می‌آید. باران‌ها جهت باریدن و بادها مسیر وزیدن خود را تغییر می‌دهند. آنجایی که تابستان بود، پاییز و آنجایی که پاییز بود، زمستان می‌شود.
 • تمدن باستانی اینکا هزاران مایل دورتر از سرخپوستان آمریکا و بومیان استرالیا، در جنوب قاره آمریکا تکامل یافت. خواستگاه و منشاء اینکاها ناشناخته بوده و عمدتا از طریق میراث سینه‌به‌سینه مردمی ثبت شده است. ثروت کلان این مردم به‌دست فاتحان اسپانیایی در سال 1532 به یغما رفت و دنیایشان ویران شد. در قدرت‌مندترین زمان خود امپراطوری اینکا بزرگ‌ترین کشور روی زمین بود و درطول کوه‌های آند 2500 مایل امتداد داشت.
 • کتاب‌های عهد عتیق مسیحیان بین سال‌های 430 و 1450 قبل از میلاد مسیح نوشته شدند. تعداد پیشگویان بسیار زیاد است. برای مثال یعقوب، موسی، الیشع، سموئیل، هوشع، اشعیاء، آموس، حزقیل، ارمیا، ناتان، آهیجا، میکاه، یونس و ملاکی همه از این گروه هستند. گفته می‌شود داوود پیامبر (پادشاه اسرائیل) از حدود 970 تا 1010 قبل از میلاد چندین مزبور (سرود روحانی) مهم از کتاب عهد عتیق را سروده است.
 • تصور می‌شود ساکنان اولیه استرالیا که به‌اندازه نصف دنیا از سرخپوستان آمریکا فاصله داشتند و به احتمال زیاد از وجود آن‌ها بی‌خبر بودند، به مدت 18 هزار نسل روی زمین زندگی کردند. آن‌ها از زمان آغاز زندگی‌شان در زمان‌های باستان، شکارچیان بادیه‌نشینی بودند که در قبایل زندگی و کوچ می‌کردند و فرهنگ و سنت‌های خود را سینه‌به‌سینه از نسلی به نسل دیگر می‌سپردند. آن‌ها به طبیعت و به بزرگان خود احترام می‌گذارند و ارتباط تنگاتنگی هم با جنبه عملی و هم با جنبه معنوی زندگی‌شان دارند. ساکنان اولیه استرالیا به یک اسطوره زیبا به نام زمان رویا معتقد هستند که در بطن سیستم اعتقادی آنان جای دارد.
کتاب پیشگویی سیلویا براون

کتاب پیشگویی سیلویا براون بله یا خیر؟

کتاب پیشگویی سیلویا براون شما را با ماهیت پیشگویی‌ و شرایط آن آشنا می‌کند. شما می‌توانید علاوه‌بر تاریخچه پیشگویی مطالبی هم درباره نظرات خود نویسنده بخوانید. اگر تجربه مطالعه این کتاب را دارید، نظرتان را با ما و کاربران کاغذرنگی به‌ اشتراک بگذارید.

سیلویا براون

سیلویا سلست براون نویسنده آمریکایی است که در 19 اکتبر 1936 در کانزاس سیتی، میزوری به‌دنیا آمد. وی ادعا می‌کند که توانایی‌های ماورایی دارد و کتاب‌هایی در مورد موضوعات ماورالطبیعه و معنوی نوشته است.

یکی از عواملی که باعث به شهرت رسیدن سیلویا شده پیشبینی کرونا بود؛ وی این پیش بینی را هفت سال قبل از مرگش انجام داده و در کتاب پایان روزها نوشته بود بیماری مانند ذات الریه سال 2020 گسترش خواهد یافت.
 • سال تولد: 1936
 • سال وفات: 2013
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید