خلاصه مطلب

دمنوش دارچین از جمله نوشیدنی‌هایی با طبع گرم است که می‌تواند طبع سرد بدن را از بین ببرد. این دمنوش طعمی شیرین و تند داشته و برای افرادی که عاشق دمنوش شیرین هستند انتخابی عالی است. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، در ادامه با کاغذرنگی و طرز تهیه این دمنوش گرم همراه باشید.

دمنوش دارچین مانند دمنوش بابونه و بهارنارنج یکی از نوشیدنی‌های گرم، خوش‌طعم و مناسب کاهش طبع سرد بدن است. دارچین گیاهی با طبیعت گرم است که رفع پرخوابی، دردهای مفصلی، بوی بد دهان و عفونت‌های دندان از جمله خواص درمانی آن به‌حساب می‌آیند. این دمنوش طعمی شیرین و تند دارد، اما تندی آن به اندازه زنجبیل نیست. در مجموع اگر اهل خوردن دمنوش‌های شیرین هستید، دمنوش دارچین نیز نظر شما را جلب خواهد کرد. پس با کاغذ رنگی برای آموزش طرز تهیه دمنوش دارچین همراه باشید.

موادی که در ادامه در نظر گرفته شده برای تهیه دمنوش دارچین ویژه دو نفر است. پس اگر برای تعداد افراد بیشتری دمنوش درست می‌کنید، مواد اولیه را به همین نسبت زیاد کنید.

مواد موردنیاز برای طرز تهیه دمنوش دارچین

  • دارچین 3-2 عدد
    چوب دارچین متوسط
  • 3 لیوان
    آب

طرز تهیه دمنوش دارچین

برای تهیه دمنوش دارچین کافی است مراحل زیر را قدم به قدم پیش ببرید.

1. خرد کردن چوب دارچین

برای شروع باید چوب دارچین‌ها رو خوب بشویید. سپس آن‌ها را به تکه‌های کوچک‌تری تبدیل کنید. هرچه بتوانید چوب دارچین‌ها را به قطعات کوچک‌تری تقسیم کنید، عصاره، عطر و طعم بیشتری به نوشیدنی خواهید داد. سپس چند تکه از آن‌ها را داخل قوری بریزید. اینکه چه مقدار  از چوب دارچین داخل قوری بریزید، کاملا به شما بستگی دارد؛ هرچه‌ دارچین بیشتری بریزید، دمنوش شما پر رنگ‌تر و تندتر خواهد شد. اما در مجموع برای یک قوری متوسط حدود 6 الی 7 تکه از چوب دارچین‌های خرده شده کافی خواهد بود.

مرحله اول از طرز تهیه دمنوش دارچین

2. درست کردن آب جوش

همزمان با مرحله اول 3 لیوان آب را داخل کتری ریخته و آن را روی شعله اجاق قرار دهید تا آب داخل آن به نقطه جوش برسد. در نظر داشته باشید نباید آب را پیش از جوش آمدن از روی شعله بردارید، چراکه هرچه اب داغ‌تر باشد، بهتر می‌تواند عصاره دارچین را از داخل آن بیرون بکشد و طعم قوی‌تری ایجاد خواهد کرد.

آب جوش برای درست کردن دمنوش دارچین

3. طرز تهیه دمنوش دارچین

وقتی آب به نقطه جوش رسید، آن را داخل قوری ریخته و به مدت 15 الی 20 دقیقه قوری را روی وارمر یا شعله کم اجاق قرار دهید تا خوب دم بکشد.  بعد از گذشت این زمان دمنوش شما گل اناری شده و آماده نوشیدن است. دمنوش را در یک فنجان زیبا سرو کرده و همراه با چند قطره آب لیموترش یا نارنج نوش جان کنید. می‌توانید برای شیرین‌تر شدن آن مقداری عسل داخل لیوان‌ها ریخته یا موقع درست کردن دمنوش چند تکه نبات در آن بریزید.

طرز تهیه دمنوش دارچین

اگر احساس می‌کنید طعم دمنوش دارچین بیش از حد تند و قوی است، می‌توانید به جای تهیه دارچین از مقداری چوب دارچین در چای استفاده کنید. اگر دمنوش دارچین را به روش دیگری درست می‌کنید، می‌توانید آن را با ما و سایر کاربران کاغذرنگی نیز درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید