خلاصه مطلب

شعر چه کسی می‌داند یکی از اشعار عاشقانه سهراب سپهری ( از شاعران معاصر ایرانی) است. ما در این مطلب از کاغذرنگی توضیحاتی در مورد سهراب سپهری برایتان شرح داده‌ایم. همچنین می‌توانید متن شعر چه کسی می‌داند همراه موسیقی گوش‌نواز شهریار را در ادامه مطلب ببینید.

سهراب سپهری از شاعران معاصر ایران است. این شاعر جوان و پراحساس اشعار لطیف و روح‌نوازی سراییده که می‌توانند به سادگی احساسات شما را تحت‌تاثیر قرار دهند. اشعار سهراب به قدری جذاب و گوش‌نواز هستند که به زبان‌های مختلفی از جمله انگلیسی، فرانسوی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی ترجمه شده‌اند. این شاعر خوش‌نام و پرآوازه ایران در سن 58 سالگی به سرطان خون مبتلا شد. سهراب شاعر شعر چه کسی می داند برای درمان به انگلستان مهاجرت کرد، اما متاسفانه به دلیل پیشرفت بسیار زیاد بیماری، راهی برای درمان او وجود نداشت.

این شاعر شعر نوی ایران، در روستای اردهال کاشان دفن شده است. در ادامه شعر چی کسی می داند از سهراب سپهری را در کاغذ رنگی می‌خوانید.

  • چه کسی می داند؟
  • که تو در پیله تنهایی خود، تنهایی؟
چه کسی می‌دانید، سهراب سپهری

چه کسی می داند؟

که تو در پیله تنهایی خود، تنهایی؟

چه کسی می‌داند

که تو در حسرت یک روزنه در فردایی؟

پیله‌ات را بگشا،

تو به اندازه پروانه شدن زیبایی!

سهراب سپهری

چه کسی می‌داند شهریار

سهراب سپهری

سهراب سپهری نویسنده، نقاش و شاعر معاصر ایرانی است که در 15 مهر 1307 (6 اکتبر 1928) در کاشان به‌دنیا آمد. وی از معروف‌ترین و مهم‌ترین شاعران ایران محسوب می‌شود که اشعارش به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و ایتالیایی ترجمه شده است.

سهراب سپهری نوۀ میرزا نصرالله‌خان سپهری ( اولین رئیس تلگراف خانه کاشان) بود. اکثر شعرهای وی تصویر سازی‌های بکر و خلاقانه دارد و در قالب نیمایی سروده شده است. شعرهای صدای پای آب و مسافر از معروف‌ترین اشعار وی محسوب می‌شوند که صدای پای آب نیز یکی از بلندترین شعرهای نو فارسی به‌حساب می‌آید.
  • سال تولد: 1307
  • سال وفات: 1359
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید