خلاصه مطلب

بیشتر انسان‌ها برای اینکه زیبای خاصی ندارند، تصور می‌کنند جذاب نیستند. این نظریه کاملا اشتباه است. هر انسانی می‌تواند جذاب باشد؛ فقط به خود انسان بستگی دارد که بخواهد جذاب باشد یا نه. در این مطلب 6 ایده برای جذاب شدن را برایتان شرح داده‌ایم.

جذابیت هم مانند زیبایی، باید در نظر هر بیننده باشد. افراد مختلف دیدگاه‌های متفاوتی درباره جذابیت و ویژگی‌های فرد جذاب دارند. به‌عنوان مثال بعضی افراد جذابیت را در زیبایی می‌بینند. اگرچه زیبایی تا حدودی در جذابیت تاثیرگذار است؛ اما سوال اینجا‌ست جذابیت، یک استعداد ذاتی است یا مهارت دست یافتنی؟ باید بگویم جذابیت مانند هر مهارت دیگری دست یافتنی است. بنابراین برای این که جذابیت داشته باشید، نیازی نیست زیباترین فرد دنیا به‌نظر بیایید، بلکه کافی است تغییراتی در رفتار و ظاهر خود ایجاد کنید. اگر دوست دارید فردی جذاب باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با کاغذرنگی همراه باشید.

مثبت باشید

مثبت بودن باعث افزایش گرمای وجود شما می‌شود. یک فرد جذاب باید گرمای وجودش از چند کیلومتری احساس شود. اگر می‌خواهید وجود خود را مثبت کرده و انرژیتان از دور حس شود، موارد زیر را در خود تقویت کنید.

1. همیشه لبخند بزنید

این که یک لبخند همیشگی روی لب‌های شما باشد، ظاهری زیبا و چهره‌ای دلنشین به شما خواهد بخشید. خندیدن شما را جذاب‌تر کرده و فردی شاد جلوه می‌دهد. شادی باعث می‌شود افراد بیشتری به سمت شما جذب شوند.

2. از صمیم قلب بخندید، نه از روی تمسخر

شما باید برای ایجاد احساس خوب و تشویق دیگران لبخند بزنید و نه زمانی که ممکن است احساس بدی در اطرافیان ایجاد شود. این جمله را همیشه به یاد داشته باشید که “با هم بخندید نه به هم”. بنابراین کنار اینکه باید سعی کنید همیشه مثبت بوده و بخندید، حواستان را جمع کنید مبادا خنده شما باعث شود اطرافیان تصور کنند در حال تمسخر آن‌ها هستید!

3. شوخ طبع باشید

یکی از عواملی که باعث جذب دیگران می‌شود، شوخ طبعی است. اگر روزانه با آدم‌های زیادی سروکار دارید، با آن‌ها صمیمانه گفت‌وگو کنید و به  مکالمات خود چاشنی لطیفه هم اضافه کنید. شوخ طبعی احساس راحتی و صمیمیت ایجاد کرده و باعث می‌شود اطرافیان کنار شما لحظات خوبی داشته باشند.

 چطور جذاب باشیم؟

کم‌حرف و باوقار باشید

کم‌حرفی بد نیست، حتی شخصیت شما را کمی متفاوت و مرموز نشان می‌دهد. این که شما کم‌حرف اما خوش برخورد باشید، مردم را به سمت شما جذب می‌کند. همچنین باعث می‌شود اطرافیان تمایل داشته باشند از شخصیت شما چیزهای بیشتری بدانند. فراموش نکنید شما می‌توانید مثبت بوده و برخورد دوستانه داشته باشید، در عین حال کم‌حرف و باوقار برخورد کنید. برای این‌کار چند راهکار پیش روی شما قرار دارد:

1. آرام صحبت کنید

شما آزاد هستید افکار خود را قاطعانه بیان کنید؛ اما برای این کار سعی کنید صدای خود را پایین نگه داشته و آرام صحبت کنید. مواظب باشید صدای شما از صدای فرد روبه‌‌رویتان فراتر نرود. اگر آرام صحبت کنید، افراد حرف‌های شما را بهتر شنیده و به آن گوش می‌کنند؛ چراکه ناچار هستند برای شنیدن صحبت‌های شما تمرکز بیشتری داشته باشند. این کار بر جذابیت شما اضافه خواهد کرد.

2. بددهنی نکنید

صحیت‌های نامناسب چندان عجیب و غریب به نظر نمی‌رسند که بخواهید با گفتن آن‌ها بحث را متفاوت کنید؛ علاوه‌براین اغلب افراد هم مخالف چنین صحبت‌هایی هستند. یادتان باشد افراد جذاب درمورد موضوعات ناخوشایند و نامناسب صحبت نمی‌کنند. بنابراین پیش از شروع صحبت در هر زمینه‌ای، کمی تامل کنید.

3. به دیگران هم اجازه صحبت بدهید

گرچه شما می‌توانید از ابتدا تا پایان یک مکالمه عقیده و نظر خود را بیان کنید؛ اما فراموش نکنید افراد جذاب به دیگران هم اجازه صحبت می‌دهند. بنابراین در هر مکالمه فضایی هم برای صحبت مخاطبانتان درنظر بگیرید.

 چطور جذاب باشیم؟

خودمانی باشید

افراد جذاب ممکن است خجالتی باشند؛ اما آن‌ها با همه افراد خودمانی و راحت هستند. چه افرادی که آن‌ها را می‌شناسند و چه افرادی که با آن‌ها به‌تازگی ملاقات می‌کنند. اگر تا به حال سعی کرده‌اید رسمی رفتار کنید، چند راهکار به شما پیشنهاد می‌کنم که برای خودمانی شدن کمکتان خواهند کرد.

1. دیگران را دوست داشته باشید

وقتی که شما با دیگران مکالمه و گفت‌وگو داشته و برای این‌کار پیش قدم می‌شوید، یعنی به دیگران و آن‌چه می‌گویند علاقه‌مند هستید. شما با این رفتار خود نشان می‌دهید منافع و دغدغه‌های دیگران هم برایتان اهمیت دارد. درنتیجه افراد کنار شما احساس مهم بودن خواهند داشت.

2. برای گوش دادن به حرف دیگران وقت بگذارید

گوش دادن به حرف دیگران بخش مهمی از جذاب بودن است. بنابراین سعی کنید همیشه برای گوش دادن به صحبت‌های دیگران زمانی را در نظر بگیرید. حین گوش دادن به حرف اطرافیانتان باید یک شنونده فعال باشید. یعنی گوشی را کنار بگذارید و با تمرکز کافی به آن‌ها توجه کنید.

3. از دیگران تعریف و تمجید کنید

مردم افرادی که خوبی‌های دیگران را می‌بینند و به آن‌ها حس خوبی منتقل می‌کنند، دوست دارند. سعی کنید همیشه خوبی‌های دیگران را دیده و صادقانه خوبی‌هایشان را یادآوری کنید.  به‌عنوان مثال هنگام شروع یک مکالمه می‌توانید به طرف مقابل خود از زیبایی کفش‌ها، مدل مو یا تیپشان بگویید. البته این موضوع نباید حسی از تملق ایجاد کند؛ بلکه باید کاملا صادقانه و واقعی باشد.

 چطور جذاب باشیم؟

به زیبایی صورت و موهای خود توجه ویژه‌ای داشته باشید

چهره شما اولین چیزی است که افراد در برخورد با شما خواهند دید. صورت شما بیان می‌کند واقعا تا چه حد جذاب هستید. اگر دوست دارید جذاب باشید با‌ید همیشه صورت و موهایتان مرتب و تمیز باشند. علاوه‌براین چند نکته را هم به خاطر داشته باشید.

1. کم‌تر آرایش کنید

صورت شما به حالت طبیعی زیبا است. در این مورد شکی نداشته باشید. با این حال اگر دوست دارید آرایش کنید، سعی کنید بسیار کم و نامحسوس باشد. هرچه چهره شما حالت طبیعی‌تری داشته باشید، جذاب‌تر خواهد بود.

2. موهایتان را به‌طورطبیعی حالت دهید

اگر برای حالت دادن موهای خود سراغ اسپری، ژل یا روغن‌های حالت‌دهنده می‌روید، سعی کنید کم‌تر از این مواد استفاده کنید. برای آراستگی موهای خود بهتر است به‌طورطبیعی و تنها با یک سشوار و شانه موهای خود را به حالت دلخواه درآورید. درست مانند چهره‌تان، موهای شما هم با حالت طبیعی جذابیت بیشتری خواهند داشت.

3. کمی رژگونه استفاده کنید

برای این‌که گونه‌هایتان رنگی داشته باشند، می‌توانید کمی آرایش کنید. هرچند پیشنهاد می‌کنم بدون آرایش چهره‌ای بشاش و گونه‌های رنگی داشته باشید. با داشتن رژیم غذایی سالم، پاک‌سازی پوست، نوشیدن روزانه حداقل 1 لیتر آب، مرطوب نگه داشتن پوست و… می‌توانید گونه‌های قرمزی داشته باشید. گونه‌هایی که نشان‌دهنده سرزندگی و طراوت شما باشند.

 چطور جذاب باشیم؟

لباس‌های زیبا و جذاب بپوشید

اگر چه داشتن لباس‌های زیبا به جذابیت شما کمک می‌کند؛ اما این‌که چطور آن‌ها را با هم ست کنید مساله مهم‌تری است. هماهنگی رنگ و نوع لباس‌های شما به مراتب تاثیر بیشتری در جذابیتتان خواهد داشت. بنابراین سعی کنید همیشه در ترکیب رنگ لباس‌های خود دقت کنید و برای هر موقعیت یک ست لباس ویژه داشته باشید.

به‌عنوان مثال اگر لباسی زردرنگ دارید، برای این‌که زیباتر به‌نظر برسد، لازم است آن را با رنگ‌های، مشکی یا سرمه‌ای ست کنید. درمجموع رنگ‌شناسی به شما در داشتن پوششی جذاب کمک خواهد کرد.

 چطور جذاب باشیم؟ به نظر شما جذابیت ذاتی است یا دست یافتنی

تکنیک‌های زبان بدن را یاد بگیرید

پیش از هر ارتباط کلامی این زبان بدن است که نمایان‌‎گر حالات و احوالات درونی شما است. حتما به این موضوع دقت کرده‌اید که در مواجه با یک فرد ارتباط غیرکلامی در غالب زبان بدن پیش از ارتباط کلامی آغاز می‌شود. شما در برخورد با یک شخص، ابتدا به شیوه‌ حرکت او، حالت چهره‌، طرز نگاه و نحوه دست دادن توجه می‌کنید. همچنین می‌کوشید با ارتباط چشمی متوجه شوید فضای احساسی حاکم برای صحبت چگونه خواهد بود.

همه این‌ها تقدم ارتباط غیر کلامی و زبان بدن بر ارتباط کلامی را نشان می‌دهد.  می‌توان گفت زبان بدن می‌تواند در ابتدای یک گفت‌وگو بر همه آن سایه بیندازد. بنابراین بهتر است یادگیری زبان بدن را در برنامه خود قرار دهید. در اینجا بعضی از تکنیک‌های زبان بدن را برای شما بازگو کرده‌ایم.

1. طرز ایستادن یا نشستن

اگر ایستاده‌اید هر چند دقیقه یک‌بار وزن خود روی یکی از پاهایتان بیندازید. در حالت نشسته، پاهایتان را کنار هم گذاشته و دستان‌تان را روی پاها بگذارید. این‌کار به طرف مقابل‌تان این معنی را منتقل می‌کند که شما برای مکالمه‌ای که با او دارید، ارزش قائل هستید.

2. ارتباط چشمی

از ارتباط چشمی استفاده کنید. ارتباط چشمی یک راه مستقیم برای جذب دیگران است و نشان از علاقه شما به طرف مقابل دارد. شما با استفاده از ارتباط چشمی تلاش می‌کنید همه حواس طرف مقابل را به خود جمع کرده و او را در آن محدوده نگه دارید. هنگام ارتباط چشمی فراموش نکنید گاهی به پاهای خود نگاه کنید. این کار باعث می‌شود طرف مقابل فرصتی برای بازیابی خود داشته باشد. درغیر این صورت مخاطبتان تصور می‌کنید در حال تجسس در اون هستید.

3. دست دادن

از دست دادن با فردی که درگیر مکالمه است، خودداری کنید. اگر کنار فرد ایستاده‌اید، لمس شانه‌ و اگر نشسته‌اید لمس زانوی او در چنین مواقعی می‌تواند هم‌دلی شما را ابزار کرده و باعث جذابیت شما شود.

4. نحوه خنده

هنگام خنده دهان خود را بسته نگه دارید یا با دست جلو دهان‌تان را بگیرید. این کار شما را آرام و تو دل برو، جذاب و کمی خجالتی نشان می‌دهد.

 چطور جذاب باشیم؟

گرچه مواردی که گفته شد همه آن چیزی نیستند که برای جذابیت به آن‌ها نیاز دارید؛ اما می‌توانند برای شروع کارآمد بوده و شما را به سمت هدفتان پیش ببرند. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که برای جذابیت به تمرین و پشت‌کار نیاز دارید و یک شبه اتفاق نخواهد افتاد.

یادگیری و رعایت رنکات گفته شده باعث می‌شود بتوانید نفوذ بیشتری روی افراد داشته باشید. بنابراین ارتباطات موثرتری خواهد داشت.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید