برای انتخاب کفپوش ویژه مکان‌های اداری توجه به فرم و عملکرد بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد. ازآن‌‌جا که هر فضا در اداره‌ها و سازمان‌ها برای کار و عملکرد خاصی در نظر گرفته شده، یک کفپوش یکسان و یکپارچه برای کل اداره و سازمان مناسب نیست. برای مثال کفپوشی که در اتاق کنفرانس استفاده می‌شود، برای آبدارخانه مناسب نیست. بهترین راه برای انتخاب جنس کفپوش اداری، بررسی همه اتاق‌ها، توجه به نوع کارکرد هر فضا و بعد انتخاب درست جنس کفپوش سازگار با بخش‌های مختلف است. البته کنار توجه به جنس کفپوش و طراحی سازمان، باید بودجه خود را هم در نظر بگیرید. در کاغذرنگی چهار فضای مختلف در محیط کاری را در نظر گرفته و بهترین کفپوش اداری برای هریک از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

اگر می‌خواهید دستی به سر و روی فضای سازمان کشیده و کفپوش جدیدی برای آن انتخاب کنید، این مطلب را از دست ندهید.

1. نوع کفپوش اداری مناسب لابی و پذیرایی

دوام بالا و طراحی زیبا مهم‌ترین موارد برای انتخاب کف پوش اداری در بخش لابی یا سالن انتظار هر دفتر و سازمان است، چراکه اولین جای ورود مشتریان، فروشندگان و کارمندان جدید، لابی است. اولین احساس و تصوری که این افراد از محل کار شما پیدا می‌کنند، به چیدمان و دکوراسیون همین بخش بستگی دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع که بیشترین تردد یا رفت‌وآمد در لابی و اتاق انتظار است، دوام و ماندگاری بالا مهم‌ترین ویژگی در انتخاب بهترین کفپوش اداری برای لابی و سالن انتظار است. برای این بخش دنبال کفپوشی باشید که رنگ نسبتا تیره‌ای دارد، لکه‌ها و کثیفی‌ها را زود نشان نمی‌دهد، ضخامت مناسب دارد، دچار ساییدگی و خراش‌های مختلف نمی‌شود، رد پا را نگه نمی‌دارد و… .

توجه به این ویژگی‌ها در انتخاب کفپوش لابی باعث می‌شود کفپوش این قسمت تا مدت‌ها زیبایی و جلوه خود را حفظ کند. با توجه به آنچه گفته شد کفپوش‌های ال وی تی، ترازو و چوب بهترین انتخاب برای این بخش محسوب می‌شوند.

بهترین کفپوش اداری

2. بهترین کفپوش اداری ویژه فضاهای عمومی

کفپوش این ناحیه باید از نظر جنس، مقاوت بالا و از نظر طراحی، ظاهری عامه پسند و شیک داشته باشد. طراحی کفپوش اداری شما در فضاهای عمومی باید به نحوی باشد که با فضای همه بخش‌های کاری شما مرتبط بوده و هماهنگی داشته باشد، همچنین تحمل ترافیک بالای تردد را داشته و نویز اضافه محیط را به خوبی جذب کند تا کاهش صداهای مزاحم محیط اداری به خوبی مدیریت شود.

همچنین با توجه به اینکه فضاهای عمومی معمولا بزرگ‌تر از دیگر فضا‌ها هستند، به هزینه آن‌ها نیز باید توجه داشته باشید. پیشنهاد ما به شما برای بهترین کفپوش اداری مناطق عمومی سازمان استفاده از موکت‌های ضخیم و کفپوش‌های LVT است.

بهترین کفپوش اداری

3. کفپوش اداری ویژه سالن کنفرانس

اتاق‌های کنفرانس کلیدی‌ترین فضاهایی هستند که برای جلسات مهم با کارمندان، مشتریان و ذی‌نفعان مورد استفاده قرار می‌گیرند، به همین دلیل نباید طراحی این مکان‌ها را نادیده بگیرید. توجه به زیبایی‌شناسی، چیدمان و دکوراسیون این فضاها بسیار مهم است. هرچند دوام کفپوش اولویت بالایی دارد، اما این مورد برای اتاق‌های کنفراس از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا این مکان‌ها نسبت به سایر اتاق‌ها و بخش‌های سازمان رفت‌وآمد کمتری دارند.

پس دغدغه اصلی از نظر بهترین کفپوش اداری ویژه سالن‌های کنفرانس باید طراحی زیبای کفپوش در این مکان باشد. از بهترین انتخاب‌ها برای سالن‌های کنفرانس و جلسه می‌توان به کفپوش‌های LVT و موکت‌های لوکس اشاره کرد.

بهترین کفپوش اداری

4. بهترین کفپوش اداری برای آبدارخانه

هنگام انتخاب کفپوش برای آبدارخانه دفتر به ویژگی‌هایی مثل مقاومت در برابر لغزش، آب و کثیفی و جرم توجه کنید. چراکه احتمال ریختن مایعات و مواد خوراکی کف آشپزخانه بسیار بالاست. کفپوش آبدارخانه باید از جنسی انتخاب شود که نظافت ساده‌ای داشته باشد، ولی طراحی آن زیاد مساله مهمی نیست و با یک طرح ساده می‌توانید آن را انتخاب کنید. کفپوش‌های سرامیکی و LVT برای آشپزخانه انتخاب معقول‌تری است.

کفپوش اداری برای اشپزخانه دفتر

توصیه‌های بالا فقط چند گزینه معقول برای انتخاب بهترین کفپوش اداری است، اما گزینه‌های شما تقریبا بی‌حد و مرز هستند. با توجه به طراحی و بودجه سازمان، پیمانکار شما باید بتواند نسبت به فضای شما بهترین کفپوش را پشنهاد  کند.

پنج انتخاب برای کفپوش اداری

اکنون می‌دانیم کدام یک از کفپوش‌ها برای چه فضایی از دفتر اداری شما مناسب است، اما باید دقت کنید کدام گزینه متناسب با نوع طراحی دلخواه شما و محدویت هزینه‌ای شماست. در این بخش رایج‌ترین گزینه‌ها برای کفپوش اداری را معرفی کرده‌ایم.

– کفپوش اداری Terrazzo

یک سیستم کفپوش بدون درز که به دوام و تطبیق‌پذیری در طراحی شناخته شده است. این گزینه با تنوع رنگی بسیار بالا، برای شرکت‌هایی که می‌خواهند لگو خاصی در کفپوش خود طراحی کنند، مناسب است. اگر نصب آن به صورت صحیح انجام شود، طول عمر این کفپوش‌ها بسیار زیاد است.

بهترین کفپوش اداری

– کفپوش اداری چوبی

کفپوش‌های چوبی یکی از بهترین کفپوش اداری هستند جلوه‌ای زیبا و فضایی گرم دارند. شما می‌توانید از این کفپوش در لابی و اتاق‌های کنفرانس استفاده کنید. اگرچه چوب سخت به اندازه همتای مصنوعی آن مقرون‌به‌صرفه نیست، اما ظاهری کلاسیک و بسیار زیبا به محیط می‌بخشد.

– کفپوش LVT

کاشی وینیل لوکس (LVT) برای اداره‌ها بسیار مناسب و کاربردی است. LVT فوق‌العاده بادوام بوده و با طراحی‌های مختلف و زیبا فضایی شیک و جذاب ایجاد می‌کند. همچنین قیمت مناسب این کفپوش‌ها، آن‌ها را برای اغلب سازمان‌ها مناسب کرده است.

بهترین کفپوش اداری

– فرش یا موکت بهترین کفپوش اداری

فرش و موکت هر دو گزینه‌های خوبی برای مکان‌های شلوغی هستند. چراکه می‌توانند نویزهای اضافه را به خوبی جذب کنند. فرش و موکت قدرت جذب صدای بالایی داشته و ظاهر زیبایی هم به محیط می‌بخشند، اما نگهداری و نظافت فرش به آسانی کاشی و دیگر کفپوش‌های اداری نیست.

فرش یا موکت برای اداره

– کفپوش سرامیک و کاشی

کاشی‌کاری و سرامیک برای فضاهای آشپزخانه شاید تنها انتخاب صحیح باشد که تقریبا بیش از هر کفپوش دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا از نظر نظافت و شست‌و‌شو کاربری آسانی دارد. همچنین مقاومت بالا در برابر آب و دیگر مایعات کنار قیمت مناسب این کفپوش‌ها را برای آشپزخانه و فضاهای آزمایشگاهی ایده‌آل کرده و باعث شده بهترین کفپوش اداری محسوب شوند.

بهترین کفپوش اداری

درکل شما باید کفپوش‌هایی را انتخاب کنید که بتوانند نیازمندی‌های شما را به خوبی رفع کنند. شما باید با بررسی فضاهای مختلف سازمان به جنس، نوع طراحی، مزایا، معایب و هزینه کفپوش فکر کنید تا بتوانید یک کفپوش خوب انتخاب کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید