خلاصه مطلب

فِنگ شویی یک لغت چینی و به معنای آب و باد است. این مفهوم چینی که درواقع یک فلسفه و فن چینی به حساب می‌آید، هدفش چیدمان درست اشیا و دکوراسیون مناسب منزل در راستی اثرگذاری روی سلامت، شادی، موفقیت و هماهنگی و به‌طور کلی برقراری انرژی «چی» در خانه است. به زبان ساده فنگ شویی به شما کمک می‌کند، زنگی شما شاد، سرشار از موفقیت و ثروت باشد. اگر دوست دارید اصول فنگ شویی را در زندگی خود جاری کنید با این مطلب از کاغذرنگی همراه شده و اصول اولیه فنگ‌شویی برای افزایش سطح انرژی در خانه خود یاد بگیرید.

فنگ شوی یک لغت چینی و به معنای آب و باد است. از نظر مفهومی اصول فنگ شویی یک فلسفه و فن چینی محسوب می‌شود که هدف آن پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان اشیا در مکان درست منزل، محیط کار و… است. چیدمانی برای بهترین اثرگذاری روی سلامتی، شادی، موفقیت هماهنگی و به طور کلی انرژی «چی»!

اگر بخواهیم به معنای ساده از فنگ شویی بگوییم؛ فنگ شویی کمک می‌کند زندگی شما شاد، سرشار از موفقیت و ثروت باشد. در این مطلب مواردی را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که بتوانید فنگ شویی را در منزل خود به کار ببندید. اگر به‌ تازگی قصد دارید اصول فنگ شویی را در خانه خود اجرا کنید. این مطلب برای شروع به شما کمک خواهد کرد. با کاغذرنگی همراه باشید.

1. درب‌های خانه را روغن‌کاری کنید

آیا وقتی درب خانه را باز می‌کنید، شروع به ایجاد صداهای عجیب‌وغریب می‌کند؟ صدای طولانی که گویی درب منزل شما در حال ناله است؟ درب ورودی اولین و آخرین چیزی است که هنگام ورود و خروج به خانه با آن روبه‌رو هستید.

وقتی درب خانه سروصدا می‌کند، به نظر می‌رسد درب در حال گریه است. این موضوع روی خلق‌و‌خو و تندرستی شما تاثیر خواهد گذاشت. متاسفانه بعضی افراد آن‌قدر به این صداها عادت کرده‌اند که اصلا آن‌ها را نمی‌شنوند! غافل از این‌که این دست از صداها روی روحیه و تندرستی آن‌ها اثر زیادی دارد. بنابراین وقت آن رسیده با روغن‌کاری لولاها سروصدای درب‌ها را برای همیشه قطع کنید و برای جلوگیری از بازگشت مجدد آن‌ها این‌کار را به‌صورت دوره‌ای و منظم تکرار کنید.

اصول فنگ شویی

2. از درب ورودی وارد خانه شوید

بسیاری از خانه‌ها علاوه بر درب ورودی اصلی، یک درب از سمت پارکینگ هم دارند. افراد زیادی هستند که از درب پارکینگ به جای درب اصلی منزل برای رفت‌و‌آمد استفاده می‌کنند. از نظر فنگ شویی این مورد می‌تواند انرژی و فرصت‌های خوب را محدود کند؛ چراکه درب ورودی اصلی بیانگر این است که نیروی چی (Chi) چطور وارد منزل شما می‌شود.

چی در علم باستانی فنگ شویی، نیروی زندگی‌بخش کیهانی است. این نیرو باید به آسان‌ترین شکل، نه خیلی تند و نه خیلی کند در سراسر فضا جریان پیدا کند. برای چی مطلوب باید هماهنگی مناسبی میان طبیعت و مصنوعات بشری برقرار کرد تا این دو کنار یکدیگر بتوانند هم‌زیستی کنند. درواقع وقتی از درب ورودی اصلی خانه تردد نمی‌کنید، نیروی چی به‌درستی در فضای خانه شما جریان پیدا نمی‌کند.

اگر به رفت‌و‌آمد از درب پارکینگ یا هر دری غیر از درب ورودی منزل عادت کرده‌اید؛ کافی است حداقل یک‌بار در هفته از درب ورودی اصلی رفت‌و‌آمد کنید تا کم‌کم برای شما عادت شود.

اصول فنگ شویی

3. یک چشمه فنگ شویی در محل مناسبی از خانه درست کنید

آب نمایانگر ثروت در فنگ شویی است. مطابق اصول فنگ شویی خوب است یک عنصر آبی مثل یک آب‌نما را نزدیک درب ورودی خانه قرار دهید. فرقی نمی‌کند بیرون منزل باشد یا داخل آن! آن‌چه مهم است این است که آب به‌سمت داخل خانه شما جریان داشته باشد نه خارج آن! در واقع این‌کار بیانگر آن است که ثروت فرصتی برای جاری شدن در زندگی شما دارد.

اصول فنگ شویی

4. روی کابینت‌های بالایی آشپزخانه گلدان‌های گل قرار دهید

از منظر فنگ شویی بهتر است فضای بالایی دیوارهای آشپزخانه فاقد کابینت باشند. بااین‌حال اکثر آشپزخانه‌ها این‌طور نیستند. مشکلی که کابینت‌های بالای آشپزخانه از نظرعلم فنگ شویی دارند، این است که بالای کابینت‌ها جایی برای جمع شدن گردوغبار و انرژی‌های راکد هستند. تاثیری که گردوغبار و انرژی‌های راکد روی زندگی شما می‌گذارند، این است که باعث گیر افتاد نیروی چی و تشویق انرژی‌های مرده برای بازگشت به زندگی شما می‌شوند.

برای حل این مساله باید اول از همه کاری کنید که به فضای بالای کابینت‌ها نور بیشتری وارد شود. در مرحله بعدی این فضاها را با گل‌های طبیعی، وسایل زیبا یا مجسمه‌های دوست داشتنی پر کنید. با این کار زندگی به فضای روی کابینت‌های بالایی آشپزخانه رسیده و انرژی این قسمت‌ها متحول می‌شود.

اصول فنگ شویی

5. برای اصول فنگ شویی درب حمام را ببندید

بسیاری از افراد هنگام صحبت از فنگ شویی درباره حمام نگران می‌شوند. منطق نگرانی آن‌ها بر این اساس است که از آن‌جا که آب به ثروت مربوط است و آب از داخل حمام به بیرون می‌رود؛ در واقع پول‌شان از بین می‌رود. باید بدانید آب همان‌طور که می‌رود، باز می‌گردد. از طرفی علاوه‌بر حمام در بخش‌های دیگری از خانه هم آب به بیرون می‌رود. بنابراین این موضوع نگران‌کننده نیست؛ اما برای اطمینان خاطر توصیه می‌شود درب حمام و توالت فرنگی را همیشه بسته نگه دارید.

بستن درب حمام در همه مواقع

6. تخت‌خواب را جای مناسب اتاق خواب قرار دهید

طبق قوانین فنگ شویی تخت‌خواب باید به گونه‌ای در اتاق خواب قرار گرفته باشد که پاهای شما روبه‌روی درب اتاق نباشد. چراکه انرژی زیادی از طریق پا و مردین‌های آن وارد بدن شما می‌شود که باعث ناآرامی شما خواهند شد.

حالت ایده‌آل برای اتاق خواب این است که درب آن به صورت مورب نصب شده باشد. اما درصورتی‌که چنین امکانی وجود ندارد، باید تخت را به صورتی قرار دهید که وقتی روی تخت دراز می‌کشید و آینه را مقابل خود می‌گیرید درب اتاق داخل آینه پیدا باشد.

اصول فنگ شویی

7. تلویزیون اتاق خواب را با پارچه بپوشانید

بعضی افراد در اتاق خواب خود نیز تلوزیون دارند تا حین استراحت بتوانند تلوزیون تماشا کنند. وجود تلوزیون در اتاق خواب از منظر فنگ شویی مشکلی ندارد؛ اما لازم است مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود، روی آن را پوشاند.

دلیل این امر این است که انرژی فعال تلوزیون و انرژی الکتریکی آن باعث اختلال انرژی آرامش‌بخش اتاق خواب می‌شود. برای پوشاندن تلوزیون اتاق خواب می‌توانید از یک تکه پارچه یا روسری نقش‌دار زیبا استفاده کنید.

اصول فنگ شویی

8. پنجره‌های خانه را تمیز نگه دارید

پنجره‌های خانه چشم منزل و دریچه نگاه شما به دنیای بیرون هستند. به‌همین دلیل باید همیشه روشن و تمیز باشند. برای تمیز کردن پنجره‌ها پیشنهاد کاغذرنگی این است که ترکیبی از آب و سرکه درست کنید و داخل یک آب پاش بریزید؛ محلول را روی شیشه اسپری کرده و با چند تکه روزنامه آن‌ها را تمیز کنید.

شستن و گردگیری پنجره ها

9. با اصول فنگ شویی خانه تکانی کنید

گوشه‌وکنار منزل شما مکان‌هایی وجود دارند که انرژی در آن‌ها ساکن شده است. برای جلوگیری از این موضوع سعی در طول سال هر چند وقت یک‌بار زمانی را برای خانه تکانی در نظر بگیرید. برای رعایت فنگ شویی در خانه تکانی جزبه‌جز منزل خود را تمیز و مرتب کنید. از گردگیری کف اتاق، دیوارها و سقف گرفته تا شستشوی ملافه‌ها، پتو و هر چیزی که به تمیز و نظافت منزل کمک می‌کند. به علاوه خوش‌بو کردن منزل با یک رایحه دلپذیر را فراموش نکنید.

اصول فنگ شویی در خانه تکانی

مواردی که گفته شد تقریبا مقدمه‌هایی برای اجرای اصولی فنگ شویی در منزل بودند. برای اجرای کامل فنگ شویی در هر قسمت از خانه باید موارد زیادی رعایت و به‌کار گرفته شود. با‌این‌حال مواردی که گفته شد کمک می‌کنند مقدمات اجرای کامل اصول فنگ شویی را در منزل خود فراهم و انرژی مثبت را روانه خانه کنید.

اگر شما هم در رابطه با فنگ شویی خانه طلاعات یا تجربه‌ای دارید، آن را با ما و سایر کاربران درمیان بگذارید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید