خلاصه مطلب

نوشیدنی پانچ از مخلوط چند میوه و انواع آب میوه‌ها درست می‌شود؛ ما در این مطلب طرز تهیه چند نوع پانچ را به شما آموزش داده‌ایم، همراه کاغذرنگی باشید با نوشیدنی‌های رنگی

تنوع نوشیدنی‌ها این روزها آن‌قدر زیاد شده که بسیاری از افراد با نام، طعم و ترکیبات همه نوشیدنی‌ها آشنا نیستند. برای مثال همین پانچ میوه‌ای! نوشیدنی‌ طبیعی که برای اولین‌بار در هندوستان به یک میا‌وعده‌ پرطرفدار تبدیل شد و بعدها به نقاط مختلف جهان رسید. نمی‌دانم شما طعم پانچ را امتحان کرده‌اید یا نه؟ در هرصورت ما در این مطلب از کاغذرنگی اطلاعات تازه‌ای به شما خواهیم داد. ابتدا کمی درباره پانچ و ترکیبات آن صحبت می‌کنیم. سپس طرز تهیه پانچ های خوش عطر و طعم را برای شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

آشنایی و طرز تهیه پانچ

واژه پانچ ریشه‌ای سانسکریتی به‌معنای «پنج» دارد. واضح‌تر بگوییم، پانچ نوشیدنی است که در اصل از پنج ماده الکل، شکر، لیمو، آبمیوه و ادویه (معمولا زنجبیل و دارچین) درست می‌شود. البته به‌خاطر مضرات الکل، در ایران پانچ را به‌جای الکل با آب گازدار و چهار ماده اصلی دیگر یا حتی بدون آب گازدار درست می‌کنند.

ترکیبات نوشیدنی پانچ بیشتر سلیقه‌ای است و به مواد موردعلاقه‌تان بستگی دارد. برای آشنایی با طرز تهیه پانچ خوش‌مزه، باید یک یا چند آبمیوه را باهم مخلوط و با شکر، آبلیمو، ادویه و آب گازدار ترکیب کنید.

بیشتر پانچ‌ها به‌خاطر وجود آبلیمو در ترکیبات خود، معمولا مزه‌ای ترش دارند؛ بنابراین اگر عاشق نوشیدنی‌های ترش‌مزه و البته طبیعی هستید، پانچ یکی از بهترین گزینه‌هاست.

طرز تهیه پانچ به اضافه 5 ترکیب عالی برای درست کردن آن

معرفی پنج پانچ خوش‌عطر و طعم و طرز تهیه آن‌ها

اگر رژیم دارید و می‌خواهید نوشیدنی‌های طبیعی را امتحان کنید، این پانچ‌ها بهترین انتخاب هستند.

1. طرز تهیه پانچ مرکبات

پانچ مرکبات ترکیبی از مرکبات و آناناس است. برای تهیه آن به پرتقال، نارنگی و گریپ‌فروت نیاز دارید. طرز تهیه پانچ مرکبات بسیار ساده است؛ به‌اندازه نصف پیمانه آب هریک از میوه‌ها را آماده کرده و همه را با آبلیمو ترکیب کنید. حال نوبت به افزودن شکر و آب گازدار می‌رسد.

اضافه کردن آب گازدار کاملا اختیاری است. همچنین اینکه چه مقدار شکر به پانچ خود اضافه کنید، به ذائقه شما بستگی دارد. بنابراین اگر اهل نوشیدنی ترش هستید، باید از شکر کمتری استفاده کنید. در مرحله آخر از سلیقه‌تان استفاده و پانچ را تزیین کنید. برای تزیین پانچ مرکبات خود از برش‌های آناناس و لیموترش کمک بگیرید.

طرز تهیه پانچ مرکبات بسیار ساده بوده و همه مواد آن در دسترس شما هستند. این نوشیدنی برای روزهای پاییزی انتخاب خوش‌طعمی خواهد لود.

طرز تهیه پانچ مرکبات

2. پانچ هندوانه و خیار

این نوشیدنی، انتخابی فوق‌العاده برای تابستان به‌نظر می‌رسد. طبیعت سرد هندوانه و خیار برای رفع عطش و تشنگی حرف ندارد! با خوردن این نوشیدنی خستگی و گرما به‌کلی از تن شما بیرون می‌رود. برای آشنایی با طرز تهیه پانج هندوانه و خیار، کافی است چند قاچ هندوانه و تعدادی خیار با هم ترکیب و با شکر، آبلیمو، ادویه، آب گازدار و چند تکه یخ مخلوط کنید. نوشیدنی شما آماده است، نوش جان!

طرز تهیه پانچ هندوانه و خیار

3. طرز تهیه پانچ انگور

به یکی از خوش‌مزه‌ترین میوه‌های دنیا یعنی انگور رسیدیم. طرز تهیه پانچ انگور هم مانند سایر نوشیدنی‌های این گروه ساده است. برای درست‌کردن این پانچ به آب‌ انگور (ترجیحا انگور سیاه) و آب گریپ‌فروت نیاز دارید. بقیه موارد هم کاملا مشخص است. شکر، آبلیمو، ادویه و آب گازدار را اضافه کرده و آخر سر هم با دانه‌های انگور و برش‌های لیمو نوشیدنی خود را تزیین کنید.

طرز تهیه پانچ انگور

4. پانچ آناناس

پانچ آناناس یک نوشیدنی کم کالری است؛ بنابراین اگر به خوراکی‌های کم کالری علاقه‌مند هستید یا دنبال نوشیدنی رژیمی هستید، پانچ آناناس را امتحان کنید. برای درست‌کردن این نوشیدنی فقط به یک لیوان آب آناناس، چند حلقه آناناس و لیمو برای تزیین نیاز دارید. طرز تهیه پانچ آناناس نیز مانند سایر پانچ‌هایی که نام بردیم، ساده است. یک لیوان آب اناناس را با آبلیمو و سایر مواد لازم مخلوط و درنهایت پانچ خود را با برش‌های آناناس و لیمو تزیین کنید.

طرز تهیه پانچ آناناس

5. طرز تهیه پانچ چای

آخرین پانچی که می‌خواهیم طرز تهیه آن را به شما آموزش دهیم، پانچ چای است. پانچ چای طعمی خاص و منحصربه‌فرد دارد. برای درست‌کردن این پانچ فقط به یک لیوان چای دَم‌کرده، نعنا و چوب دارچین نیاز دارید. تنها فرقی که پانچ چای با بقیه پانچ‌های گفته‌شده دارد، این است که باید وقت بیشتری صرف درست‌کردن آن کنید.

در درست کردن پانچ چای باید چای دَم‌کرده را کنار بگذارید تا سرد شود. سپس چای را از صافی عبور داده و آن را با آبلیمو، شکر، چند برگ نعنا، یک چوب دارچین و آب گازدار (در صورت تمایل) مخلوط کنید.

روی لیوان را با یک سلفون پوشانده و چند ساعتی داخل یخچال بگذارید. پس از گذشت چند ساعت محتویات لیوان را از یک صافی عبور داده و با چند تکه یخ، برگ نعنای تازه و چند برش لیمو و پرتقال سرو کنید.

طرز تهیه پانچ چای

به‌عنوان آخرین نکته باید بگوییم در طرز تهیه پانچ مانند طرز تهیه آبمیوه طبیعی هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ بنابراین شما می‌توانید متناسب با ذائقه خود میوه‌های مختلف را ترکیب کرده و طعم‌های جدید خلق کنید. اگر طرز تهیه یک پانچ خوش‌طعم را سراغ دارید، آن را با سایر کاربران کاغذرنگی نیز به‌اشتراک بگذارید.

برخی سوالات احتمالی کاربران درباره نوشیدنی پانچ

نوشیدنی پانچ چیست؟
پانچ نوشیدنی است که در اصل از پنج ماده الکل، شکر، لیمو، آبمیوه و ادویه (معمولا زنجبیل و دارچین) درست می‌شود؛ اما به‌خاطر مضرات الکل، در ایران پانچ را به‌جای الکل با آب گازدار و چهار ماده اصلی دیگر یا حتی بدون آب گازدار درست می‌شود.
چطور نوشیدنی پانچ درست کنیم؟
با توجه به تنوع پانچ‌ها نمی‌توان یک دستور‌العمل کلی برای درست کردن آن‌ها گفت؛ باوجوداین می‌توانید آبمیوه‌ یا آبمیوه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده آن را با هم مخلوط و با لیمو، شکر، ادویه به نسبت مناسب ترکیب کنید. در صورت تمایل می‌توانید آب گازدار نیز به آن‌ها اضافه کنید.
خوشمزه‌ترین پانچ ها کدامند؟
اینکه کدام یک از انواع پانچ ها خوشمزه‌ترین آن‌هاست کاملا سلیقه‌ایست اما می‌توان گفت بین انواع پانچ ها مرکبات، هندوانه و خیار، انگور، آناناس و چای جز خوشمزه‌ترین‌ها هستند.
اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید