از فضای حمام خود خسته شده‌اید؟ طبیعی است که بعد از چند سال حمام شما جاذبه‌ی روزهای اول را نداشته باشد. در چنین حالتی احتمالا باید دستی سروروی حمام خود بکشید و آن را بازسازی کنید. اما خوب مشکلی که وجود دارد این است که تعمیرات اساسی معمولا هزینه‌بر هستند. بنابراین در چنین حالتی بهتر است از یک سری ایده و ترفند برای زیباتر شدن حمام خود استفاده کنید.

بر این اساس ما 6 ایده ساده و کم هزینه برای داشتن یک حمام زیبا برای شما آماده کردیم. اگر فضای حمام  شما کسل کننده به‌نظر می‌رسد و دلتان یک تغییر می‌خواهد؛ دعوت می‌کنیم در ادامه این مطلب با کاغذرنگی همراه  باشید.

یک آینه دکوری بالای روشویی حمام نصب کنید

اغلب آینه‌های حمام و روشویی فِرِم‌دار و دارای المان‌های اضافه هستند. به‌طوری‌که یا به‌صورت ست آینه و باکس طراحی در بازار موجود‌اند یا ست آینه و قفسه‌های مخصوص قرار دادن لوازم حمام مثل شامپو و لیف. معمولا چنین ترکیبی به خصوص موارد ساده و رایج بازار چندان زیبا به نطر نمی‌رسند. به همین دلیل اگر دوست دارید در حمام خود تحولی ایجاد کنید بهتر است به جای آینه‌های رایج و بازاری از آینه‌های دکوری استفاده کنید. معمولا این دسته آینه‌های بدون فرم بوده و در طرح‌های زیبا و چشم‌نواز برش خورده‌اند. به همین دلیل آینه‌های دکوری به‌خاطر نداشتن فِرِم  و طرح‌های زیبایی که دارند، محیط حمام شما را زیباتر خواهند کرد.

یک ایده جالب دیگر در این‌باره این است که به‌جای یک آینه از دو آینه کوچک و بزرگ استفاده کنید. چیزی شبیه تصویر زیر که البته برای پیاده‌سازی این ایده باید فضای بالای روشویی شما بزرگ باشد.

فضای حمام  را با یک پرده ساده زیباتر کنید

آویزان کردن یک پرده ساده به پنجره حمام یا روبه روی وان می‌تواند ایده ساده و کم هزینه‌ای برای زیباتر شدن حمام باشد. برای این‌کار از پرده‌های راه‌راه یا طرح‌دار استفاده کرده و برای چشم‌نواز شدن فضا رنگ پرده را مکمل رنگ دیوارهای حمام خود انتخاب کنید.

دیوارهای حمام را دست‌خوش تغییر کنید

استفاده از رنگ‌های روشن و جیغ یا ایجاد یک طرح آمبره می‌تواند زیبایی خاصی به حمام شما بدهند؛ با‌این‌حال ممکن است بخشی از دیوار یا همه قسمت‌های آن با کاشی پوشانده شده باشند. در این‌صورت دو راه دارید؛ اگر بخشی از دیوار شما کاشی است سعی کنید بخش دیگر را با یک رنگ مکمل رنگ‌آمیزی کنید تا دیوارها بیشتر به‌چشم بیایند. اما در صورتی که تمام قسمت‌های دیوارها با کاشی پوشانده شده‌اند. می‌توانید از المان تزئینی برای زیباسازی فضا استفاده کنید.

یک طرح هنری را امتحان کنید

کارهای جالب هنری فقط محدود به اتاق نشیمن و راهرو نیستند. تابلوهای هنری و نقاشی می‌توانند فضای حمام شما از فضایی ساده و خسته کننده به محلی جذاب و لذت‌بخش تبدیل کنند. برای این‌کار لازم نیست دنبال تابلو های نو و گران قیمت باشید حتی تابلو قدیمی یا دست‌دوم نیز می‌توانند فضای هنری و زیبایی را به حمام شما هدیه کنند؛ فقط کافی است دستی سروروی آن‌ها کشیده و آن‌ها را کمی گردگیری کنید.

وسایل حمام را با رنگ دیوارها ست کنید

وقت آن رسیده است که وسایل قدیمی حمام را کنار گذاشته و آن‌ها را با وسایل نو جایگزین کنید. با این تفاوت که وسایل جدید باید با رنگ و روی حمام شما سِت باشند. به عنوان مثال: اگر رنگ دیوارها یا کاشی‌های حمام شما روشن است؛ استفاده از وسایل مخصوص حمام قهوه و صورتی کم‌رنگ یک انتخاب عالی برای تکمیل دکوراسیون حمام شما هستند.

چند شاخه گل زیبا و خوش‌بو داخل حمام خود قرار دهید

اگر واقعا وقت یا هزینه کافی برای یک تغییر اساسی را ندارید، یا نه فکر می‌کنید جای یک چیز در حمام شما خالی است؛ استفاده از چند شاخه گل خوش‌بو و زیبا راه حل مناسبی است. اگرچه در نگاه اول به‌نظر می‌رسد یک شاخه گل چندان تاثیری در تغییر و زیباسازی فضای حمام شما ندارد؛ اما به‌واقع این طور نیست و وجود چند شاخه گل، مسیر شما را برای رسیدن به یک حمام دنج و باصفا کوتاه می‌کند. کافی است آن را امتحان کنید.

بی‌شک ایده‌های فراوانی برای تبدیل حمام منزل به حمامی زیبا و دل‌نشین وجود دارند، اما به خاطر محدودیت‌ها به 6 ایده بسنده کردیم. ازاین‌رو امیدواریم این مطلب مورد استفاده و پسند شما واقع شده باشد. راستی شما هم اگر درباره تزئین حمام ایده‌ای در ذهن دارید؛ خوشحال می‌شویم آن را با ما و سایر کاربران کاغذرنگی درمیان بگذارید.