خلاصه مطلب

موفقیت برای هر شخصی تعریفی متفاوتی دارد. برای این که به موفقیت برسید. ابتدا باید آن را با تمام وجودتان باور کنید تا فکر موفقیت تبدیل به نگرش موفقیت بشود. برای این که راحت‌تر فکر موفقیت را تبدیل به باور آن کنید کتاب بخوانید هر چقدر کتاب بیشتری بخوانید بهتر می‌توانید این کار را انجام دهید. برای آشنایی با کتاب‌های موفقیت همراه ما باشید.

بی‌شک هریک از ما تعریف متفاوتی از موفقیت داریم، اما با درنظر گرفتن هر تعریفی باید پذیرفت مسیر رسیدن به موفقیت همیشه ساده و راحت نیست. روی دیگر سکه را هم ببینیم و بپذیریم آدم‌های موفق از اول زندگی شیرین و خوبی نداشتند. اگر اهل کتاب‌ هستید و با رویای موفقیت به‌خواب می‌روید، تا انتهای این مطلب همراه کاغذرنگی باشید. در این مطلب شش کتاب را به شما معرفی خواهیم کرد که برای رسیدن به موفقیت به مطالعه آن‌ها نیاز دارید.

1. کتاب چرا فریاد می‌زنیم؟

کتاب چرا فریاد می‌زنیم دو نمونه از باورهای ذهنی غلط شما را که می‌توانند مانع پیشرفتتان شوند، بررسی می‌کند؛ باور اول می‌گوید کمال‌گرایی را در مسیر موفقیت کنار بگذارید. به‌این‌معنی که برای رسیدن به هدف موردنظر همیشه نباید از مسیرهای امتحان ‌شده بروید؛ شاید این راه‌ها برای کسب‌وکار شما جواب ندهد. روش آزمون و خطا را هم امتحان کنید تا بیشتر با چالش‌های کارتان آشنا شوید.

کتاب چرا فریاد می‌زنیم؟

باور دوم به پذیرش نظر سایر افراد اشاره می‌کند. اختلاف نظر همیشه بد نیست؛ کسی که مانند شما فکر نمی‌کند، دشمن شما محسوب نمی‌شود. افرادی که با نظرات و ایده‌هایتان موافقت نمی‌کنند، الزاما نمی‌خواهند به کسب‌وکار شما آسیب بزنند. شاید همکارتان ابعاد دیگری از کار را می‌بیند که شما با آن آشنا نیستید. این موضوع می‌تواند به شما در رسیدن به موفقیت کمک کند. ایده‌های نویسنده کتاب یعنی بوستر بنسون علاوه‌بر کاربرد در محیط کار، برای سروسامان دادن به زندگی شخصی‌تان نیز موثر است.

2. کتابچه راهنمای اسکرام

این کتاب با فصلی به‌نام کلاس کارشناسی ارشد درباره شتاب‌بخشیدن به عملکرد کسب‌وکار، نتیجه و تعیین آینده بحث خود را شروع می‌کند. جی‌جی ساترلند نویسنده این کتاب می‌گوید: اگر کسب‌وکار خود را به روش‌های قدیمی مدیریت کنید. به‌طورحتم از رقبای خود عقب می‌مانید و ورشکسته می‌شوید.

کتابچه راهنمای اسکرام

او می‌نویسد: یک انقلاب نقش مهمی در زمینه خلق تغییر در دنیای تجارت ایفا می‌کند. انقلاب‌ها دنیای جدیدی را به ما نشان می‌دهند؛ جایی‌که محدودیت‌های قدیمی ازبین رفته‌ و روش‌های جدید پابه‌میدان گذاشته‌اند. در هرفصل از کتابچه راهنمای اسکرام موضوعی متفاوت با راه‌حل‌هایی که به‌راحتی در سازمان شما قابل مشاهده است، مورد بحث‌‌ و بررسی قرار می‌گیرد.

هر راه‌حل با تجربیات نویسنده، مثال‌ها و مطالعات دنیای واقعی ارائه می‌شود. جی‌جی در کتاب خود هر فصل را به‌راحتی خلاصه می‌کند. پایان هرفصل بخشی با عنوان “موارد باقی‌مانده” می‌بینید که خواننده را به استفاده از نکات گفته‌شده در آن وا می‌دارد.

3. کتاب تفکر بازنده

موضوع اصلی این کتاب این ‌است‌که چگونه مغزهای ناپخته، آمریکا را به نابودی می‌کشد. کتاب تفکر بازنده درباره روش‌های تفکر محکوم به شکست صحبت می‌کند. نویسنده کتاب می‌گوید: شما می‌توانید هم یک بازنده آشکار و هم باهوش و آگاه باشید.

کتاب فکر می‌کنم بازنده‌ام

اسکات آدامز نویسنده کتاب نمونه‌هایی از روابط همراه با شکست را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید ما در گذشته با همه این موارد آشنا بوده و با آن‌ها برخورد داشته‌ایم. آدامز درادامه این چنین می‌گوید: ما درباره چیزی گرم صحبت می‌شویم و از گوش‌سپردن به طرف مقابل خودداری می‌کنیم. فرقی ندارد صحبت‌های طرف مقابل اشتباه یا درست باشد.

نتیجه‌گیری اولیه درمورد موفقیت و هدف به‌طور معمول آنقدر اشتباه و خارج از زمینه است که نوعی هدردادن انرژی محسوب می‌شود. این کتاب به شما کمک می‌کند نگرش بهتری پیرامون موفقیت و تلاش برای رسیدن به هدف داشته باشید.

4. کتاب طغیان را تسخیر کنید

کتاب طغیان را تسخیر کنید، با موضوع استراتژی‌هایی برای شناسایی منابع، مدیریت امکانات و جلوگیری از جمع‌آوری وسایل غیرضروری منتشر شده است. نویسندگان این کتاب ایلین بیرچال و سوزان کرون کروایت هستند.

کتاب طغیان را تسخیر کنید

احتمالا پس از خواندن عنوان کتاب، فکر کنید نیازی به مطالعه آن ندارید. درحقیقت ما بدون اینکه خودمان متوجه باشیم وسایل غیرضروری زیادی اطرافمان جمع کرده‌ایم؛ پس مطالعه کتاب طغیان را تسخیر کنید را ازدست ندهید. این کتاب به شما کمک می‌کند از امکانات قابل‌دسترس نهایت استفاده را ببرید. به‌طورمثال چگونه کشوی لباستان را مرتب کنید که آن‌ها فضای کم‌تری بگیرند.

این کتاب شما را با روش‌هایی برای سازماندهی، نظافت و رهاکردن چیزهایی که لازم ندارید، آشنا می‌کند. نویسندگان کتاب توصیه‌های جذابی برای شما دارند. محتوای کتاب ازطریق داستان‌های واقعی، نمودارها و حتی برگه‌های کاری به شما منتقل خواهد شد.  کتاب طغیان را تسخیر کنید، به شما پیشنهاد نوشتن یک ارزیابی از عملکرد خود می‌دهد. این ارزیابی باعث می‌شود زندگی جامع‌تری داشته باشید و مسیر درستی برای موفقیت انتخاب کنید.

6 کتابی که برای موفقیت حتما باید خواند

5. کتاب مدیر اتصال

مدیر اتصال درباره رهبری و مدیریت درست یک سازمان صحبت می‌کند. چرا برخی از رهبران استعدادهای استثنایی می‌سازند و برخی دیگر نه؟ نویسندگان این کتاب جیم روکا و ساری ویلدی هستند.

درمقدمه این کتاب چند سوال مطرح شده است. چگونه رهبری می‌کنید؟ کارمندان شما می‌توانند چیزی از نحوه رهبری شما یاد بگیرند؟ آیا اجازه می‌دهید کارمندانتان هرکاری مطابق میلشان برای پیشرفت سازمان انجام دهند؟ آیا آن‌ها را تشویق می‌کنید؟ این سوال‌ها شما را به‌سمت مدیریت صحیح سوق می‌دهد.

نویسندگان کتاب مدیر اتصال می‌گویند: برای تبدیل‌شدن به یکی از بهترین رهبران دنیا باید با کارمند‌های خود ارتباطی مناسب برقرار کنید؛ کسی که به دیگران کمک می‌کند به هدف سازمان نزدیک‌تر شوند. این کارها باعث شناخت بهتر کسب‌وکار و ارتباط با کارمندان خواهد شد.

روکا و ویلدی توضیح می‌دهند که چرا شما باید کتاب مدیر اتصال را بخوانید. آن‌ها راه‌هایی برای رسیدن به مدیر اتصال و رهبری موفق پیش‌روی شما می‌گذارند تا در ابعاد مختلف رهبری موفق شوید. ازطریق تقویت روابط با کارمندان، ایجاد یک ارتباط محکم بین اعضای تیم و رشد روابط بین سازمان رهبری فوق‌العاده خواهید بود.

6. کتاب سکوت مهم است

مقدمه این کتاب با یک سوال مهم شروع می‌شود؛ آخرین بار چه زمانی واقعا فرصتی برای نشستن و استراحت داشته‌اید؟ نویسنده می‌نویسد: تاریخ نشان می‌دهد که توانایی پرورش آرامش و فرونشاندن آشفتگی درون ما، آرام‌کردن ذهن، درک احساسات و تسخیر بدن همیشه بسیار دشوار بوده است.

کتاب سکوت مهم است

رایان هولدی نویسنده این کتاب، کتاب خود را به سه بخش مهم تقسیم می‌کند؛ ذهن، روح و بدن. برای رسیدن به موفقیت باید این سه بخش حیاتی انسان با هم هماهنگ باشد. او اعتقاد دارد این سه رکن اصلی باعث موفقیت در هر کسب‌وکاری می‌شود.

البته یکی دیگر از کتاب‌هایی که در موفقیت می‌تواند به شما کمک کند، کتاب 12 ستون موفقیت است که می‌توانید ترجمه فارسی آن را هم تهیه کنید. اگر شما هم کتاب مفیدی در زمینه‌ موفقیت می‌شناسید که ما معرفی نکرده‌ایم، آن را با کاغذرنگی به‌اشتراک بگذارید. به‌این‌ترتیب هم ما و هم دیگران از مطالعه‌ آن کتاب لذت خواهیم برد.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید