ساعات طولانی کار در محیط اداره باعث می‌شود دسترسی شما به وسایل مختلفی که در خانه به راحتی پیدا می‌شوند، مشکل باشد. این مساله می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد. بنابراین اگر بتوانید حداقل وسایل ضروری موردنیازتان در محیط کار را تهیه کرده و آن‌ها روی میز کار یا در کشوی میزتان نگه دارید، خیلی از محدودیت‌ها حذف شده و می‌توانید شرایط راحت‌تری را تجربه کنید. در این مطلب از کاغذرنگی وسایل ضروری میز کار را برایتان فهرست کرده‌ایم که با وجود آن‌ها آسوده خاطر خواهید بود.

1. چسب زخم، از وسایل ضروری میز کار

بین ریختن قهوه روی لباس، تاول زدن پاشنه پا و بریدن دست، بی‌شک مورد سوم از بقیه رایج‌تر است. اگر می‌خواهید حتی حین بریدن دستتان هم نظافت و تمیزی ظاهرتان حفظ شود، چسب زخم را دست کم نگیرید. دست کم یک جفت چسب زخم در کشوی میزتان بگذارید و مطمئن باشید روزی به کارتان خواهد آمد.

استفاده از چسب زخم

2. مسکن‌ها و کاهش‌دهنده‌های درد

بی‌شک‌ دردهای به ظاهر معمولی و ساده مانند سردرد می‌تواند بهره‌وری شما را به شدت کاهش دهد. این نوع دردها هرچند ممکن است برای هر فردی پیش بیاید، اما لزومی ندارد که زندگی و بهره‌وری شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. بنابراین کافی است چند ورق مسکن روی میز کارتان داشته باشید تا از شر چنین سردردهایی خلاص شوید. ایبوپروفن یکی از بهترین و سبک‌ترین مسکن‌هایی است که در چنین شرایطی به دادتان خواهد رسید.

مسکن ها برای روی میز کار

3. دئودورانت و ضد عرق

حتی اگر لباس شما به اندازه کافی مناسب فصل است، باز هم ممکن است دمای محل کارتان بالا برود یا به ‌دلیل استرس بدنتان شروع به تعریق کند. در چنین مواقعی به جای قرض گرفتن یک خوشبوکننده از سایر همکاران، بهتر است وسایل خودتان را داشت باشید. یک دئودورانت یا ضد عرق بهترین وسیله‌ای است که می‌تواند هم دمای بدن را کاهش دهد و هم از بوی عرق روی لباس شما جلوگیری کند.

وسایل ضروری میز کار

4. پرزگیر غلطکی

ممکن است لباس تمیز و درخشانی که برای محیط کار پوشیده‌اید، چند ساعت بعد پر از پرز شود. با چنین لباسی برای یک جلسه کاری مهم آماده هستید؟ قطعا خیر! در چنین شرایطی داشتن یک پرزگیر غلطکی کمک زیادی به شما می‌کند. پرزگیر غلطکی لباس یکی دیگر از وسایل ضروری میز کار به حساب می‌آید که به لطف آن آراسته‌تر به نظر خواهید رسید.

در صورتی که در خانه خود یک سگ یا گربه هم دارید، پرزگیر لباس بیش از دیگران برای شما ضروری خواهد بود.

پرزگیر لباس

5. میان‌وعده‌های فاسد نشدنی

علی‌رغم میل صبحانه و ناهار، پس از ساعت‌ها کار بدن شما به کمی خوراکی و میان‌وعده نیاز خواهد داشت. بنابراین یکی از وسایل ضروری میز کار یک یا چند مدل خوراکی فاسد نشدنی است که بتواند چند روزی روی میز کارتان دوام بیاورد. کیک و بیسکوبیت، آجیل، میوه خشک، شکلات و خوراکی‌هایی از این جنس بهترین انتخاب برای میان وعده فاسد نشدنی هستند.

وعده های فاسد نشدنی

6. آدامس یا قرص نعناع

اگر غذایی که به عنوان ناهار میل کرده‌اید، حاوی مواد غذایی بودار است، پیشنهاد می‌کنیم بعد ناهار حتما آدامس یا قرص نعناع استفاده کنید. این کار ضمن اینکه هضم غذا را برایتان ساده‌تر خواهد کرد، باعث می‌شود بوی بد دهان هم متعادل شود. در نتیجه هم خودتان اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و هم اطرافیانتان اذیت نخواهند شد.

آدامس نعناعی روی میز کار

7. مسواک و خمیردندان مسافرتی

بهداشت دهان و دندان اهمیت زیادی دارد، اگر مجبور هستید وقت زیادی را در محل کار سپری کنید، بعداز سرو غذا مسواک بزنید تا از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کنید. این کار همچنین به بهبود بوی دهان هم کمک خواهد کرد. بنابراین همیشه یک مسواک و خمیردندان کوچک در کشوی میز کارتان داشته باشید.

وسایل ضروری میز کار

8. وسایل شخصی زنانه

همه خانم‌ها اهمیت و لزوم وجود وسایل بهداشتی به عنوان وسایل ضروری میز کار را به خوبی می‌دانند. به عنوان یک بانو شما باید همیشه وسایل بهداشتی همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

البته علاوه‌بر پدهای بهداشتی، لوازم آرایش، آینه، لباس زیر اضافه، موچین، کش سر، سنجاق سر و… هم می‌توانند به عنوان بخشی از وسایل ضروری بانوان در محیط کار مورد استفاده قرار بگیرند.

وسایل ضروری میز کار

9. دستمال مرطوب

اگر پشت میز کارتان خوراکی‌های شیرین می‌خورید یا میوه پوست می‌کنید، دستمال مرطوب بهترین وسیله برای تمیز کردن دست‌ها پس از انجام چنین کارهایی است. علاوه‌براین شما می‌توانید با استفاده از این دستمال‌ها می‌توانید مانیتور و کیبورد و سطح میزتان را هم تمیز کنید. بنابراین حتی اگر اطرافیانتان هم دچار بیماری‌های مسری هستند، با نظافت دائم سطوح اطرافتان شما دچار چنین بیماری‌هایی نشوید.

دستمال مرطوب برای کار

10. ژل ضدعفونی از وسایل ضروری میز کار

در ادامه مورد قبلی، ژل صد عفونی‌کننده هم برای میز کار از ضروریات است. حضور دائم کنار افرادی که ممکن است بیمار یا ناقل بیماری باشند، چندان محیط ایمن و سالمی ایجاد نخواهد کرد. بنابراین استفاده مرتب از ژل ضد عفونی کننده دست باعث می‌شود از تکثیر و انتقال میکروب‌ها و باکتری‌ها جلوگیری کرده و محیط ایمن‌تری برای خود بسازید.

وسایل ضروری میز کار

11. یک دست لباس مشکی

شاید تصور کنید چنین چیزی از ضروریات نیست؛ اما یک دست لباس مشکی آماده دست شما را برای خیلی کارها باز خواهد گذاشت. اگر به طور ناگهانی خبر ناگواری به شما برسد، به راحتی می‌توانید خود را برای رفتن به یک مجلس ویژه آماده کنید. یک جلسه کاری رسمی پیش‌بینی نشده، یک مهمانی غافلگیرکننده یا حتی زمانی که لباس‌های تنتان به هر دلیلی کثیف شده یا بو گرفته باشند، لباس مشکی بهترین جایگزین است؛ چراکه هم برای مناسبت‌های مختلف به کار می‌آید و هم با هر رنگی به راحتی هماهنگ می‌شوند.

لباس های مشکی

12. یک جفت کفش مشکی

در ادامه نکات مربوط به داشتن لباس مشکی، یک جفت کفش مشکی راحت و نیمه رسمی که به خوبی با لباس مشکی ست و هماهنگ باشد هم از وسایل ضروری میز کار یا محیط کار محسوب می‌شود. چراکه حضور در یک جمع رسمی با لباس مشکی و کتانی‌های سفید چندان جالب نیست! اگر می‌خواهید لباس مشکی جایگزین در محیط کارتان داشته باشید، باید فکر کفش‌های مناسب آن هم باشید.

یک جفت کفش مشکی

13. یک جفت صندل راحت

اگر یک روز حین رسیدن به محل کار با یک باران غافلگیرکننده مواجه شوید، به اشتباه در یک چاله آب بروید یا حتی در فضای کار نوشیدنی خودتان یا همکارتان روی کفش شما بریزد، پاشنه کفشتان بشکند و هزاران اتفاق دیگر برای کفشتان پیش بیاید، آیا محکوم هستید تا چندین ساعت با کفش‌های خیس یا خراب در محل کار حضور داشته باشید؟ شاید هم می‌خواهید پیش روی همکارانتان پاهایتان را از کفش بیرون آورده و خشک کنید؟

پیشنهاد بهتری برای شما داریم. یک جفت صندل راحت در گوشه‌ای از کمدتان قرار دهید. مطمئن باشید یک روز به کارتان خواهد آمد. کفشی که چندان در خانه مورد استفاده شما نیست و در عین حال ظاهر ساده و زیبایی دارد.

وسایل ضروری میز کار

14. یک ژاکت گرم

اغلب دفاتر اداری محیطی سرد دارند که می‌تواند از بهبود عملکرد شما جلوگیری کند. یک لباس گرم نه چندان ضخیم در چنین شرایطی می‌تواند به شما کمک کند به راحتی در چنین محیطی دوام بیاورید. همچنین اگر همکاران شما حسابی گرمایی باشند، چنین لباسی بیش از هر زمان دیگر برای شما جزو وسایل ضروری میز کار خواهد شد.

وسایل ضروری میز کار

15. برس یا شانه مو

گاهی اوقات باد و طوفان است و گاهی باران حسابی موهایتان را به هم می‌ریزد، گاهی زیر شال و روسری موها نامنظم می‌شود، گاهی خواب می‌مانید و به همین سادگی از موهایتان غافل خواهید شد. بنابراین یک شانه یا برس می‌تواند در چنین شرایطی که اتفاقا زیاد هم پیش می‌آید، حسابی به کارتان بیاید.

برس مو

16. چای، قهوه یا نسکافه

به آشپزخانه و سماور همیشه روشن دفتر کارتان اعتماد نکنید، چراکه همیشه این احتمال وجود دارد درست زمانی که شما به یک نوشیدنی گرم نیاز دارید، زیر چای خاموش باشد. بنابراین برای شرایط ضروری همیشه چند چای کیسه‌ای، نسکافه و کاپوچینوی ساشه‌ای و دمنوش‌های کیسه‌ای داشته باشید.

وسایل ضروری میز کار

اگر می‌خواهید ساعات حضور در محل کارتان برایتان خوشایند و مطلوب باشد، فهرست بالا را به وسایل میز کارتان اضافه کنید. همچنین شما می‌توانید برای زیباتر کردن ظاهر میز کارتان، به ایده‌هایی برای اینکه محیط کار خود را رنگی کنید هم فکر کنید و راهکارهای خوبی برای محیط کار رنگی پیدا کنید.

اشتراک گذاری:

نظر خود را در مورد متن بالا ثبت کنید